Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інший, ніж на 10 гривнях: учений стверджує, що знайшов справжнє зображення гетьмана Мазепи

Портрет гетьмана намагаються відновити з історичною достовірністю й художники.

Українські науковці відшукали 12 прижиттєвих портретів Івана Мазепи і з’ясували, що на них він геть не схожий ані на зображення на 10-гривневих купюрах, ані на звичні картинки у підручниках з історії. Гетьмана намалювала художниця Наталя Павлусенко після кількох років підготовки і зіставлення існуючих зображень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За легендарного козацького ватажка раніше приймали і литовського гетьмана Павла Сапєгу, і гетьмана Пилипа Орлика, і молодого князя Потьомкіна. Але реальні зображення Мазепи науковець Сергій Павленко відшукав на стінах Троїцької церкви у Києво-Печерській лаврі. Вчений твердить, що тільки нещодавно  реставратори і археологи підтвердили датування малюнків кінцем ХVII століття, адже раніше вважалося, що розписи на 50 років молодші, тому Мазепи на них бути не могло. "Це 1696 рік – це йому було в районі 56 років, але ці художники ще намагались їм надати молодшого віку. Ніхто не стер Мазепу, тому що Мазепу пам’ятали вже такого сивого, сивобородого", - пояснив Павленко.

ВідеоНауковці відшукали прижиттєві портрети Івана Мазепи з незвичною зовнішністю

Нове обличчя Гетьмана. Українські науковці відшукали 12 прижиттєвих портретів Івана Мазепи , і на них він геть не схожий ані на зображення на десяти гривнях, ані на звичні картинки у підручниках з історії. Яким же насправді був славетний Гетьман – журналісти ТСН порівняли старі і нові портрети. 

Науковці відшукали прижиттєві портрети Івана Мазепи з незвичною зовнішністю

Фізіогноміст Олександр Іванов довго придивлявся до "нових облич" Мазепи і спершу бачив двох різних людей. Однак після ретельного зіставлення таки визнав, що може йтися про одну персону, але з великими компліментами від художника. У Троїцькій церкві полководця зобразили у різних іпостасях – від апостола до мислителя, а прикрасити дійсність збільшеною щелепою чи моложавими щоками до появи фотографії було неважко.

Минулоріч історики, скульптори та художники цілий рік вивчали джерела, щоб із воску відлити фігури шістьох українських гетьманів у повний зріст.  Стоятимуть вони відтепер у Батуринській резиденції.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції