Інститут національної пам'яті пригрозив Кернесу судом через "проспект Жукова"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова Інституту національної пам'яті звернувся до мера Харкова.

Керівник Українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович звернувся до мера Харкова Геннадія Кернеса через спробу перейменувати проспекту Петра Григоренка на честь маршала Георгія Жукова.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

В'ятрович пригрозив кримінальною відповідальністю та суперечить закону про декомунізацію.

"Можливе присвоєння будь-якому об’єкту права власності (об’єкту топоніміки) у м. Харкові імені Георгія Жукова суперечитиме вимогам частини шостої статті 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", - каже В’ятрович.

В’ятрович також зазначив, що в разі присвоєння харківською владою імені Жукова будь-яким об’єктам топоніміки Український інститут нацпам’яті звернеться до Генпрокуратури щодо визнання відповідних дій неправомірними та їх скасування у судовому порядку та притягнення винних осіб до відповідальності.

Український інститут національної пам'яті звернувся до міського голови Харкова Геннадія Кернеса щодо перейменування...

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Пʼятниця, 10 травня 2019 р.

Нагадаємо, Кернес виступив за повернення проспекту Петра Григоренка назви на честь радянського маршала Жукова. Григоренко був генерал-майором армії СРСР, дисидентом, засновником Української Гельсінської групи. Він навчався та певний час жив у Харкові, тоді як біографія Жукова із Харковом не пов’язана, а сам проспект до того називався на честь 60-річчя СРСР, а першою його назвою була – вулиця Стадіонна. 

Натомість Кернес заявив про "історичну назву" на честь Жукова та повідомив про реєстрацію на сайті міськради двох петицій щодо знесення намету та зміни назви проспекту. "Я думаю, що якщо ці дві петиції наберуть необхідну кількість голосів – а це 5000 – я зроблю все залежне від міської влади, щоб втілити запропоноване в них в життя. Я закликаю вас підтримати ці петиції. І з прийдешнім святом. З Днем Перемоги!" - звернувся до жителів міста Кернес.

Петиція про поверння назви вже набрала необхідну кількість голосів.

ВідеоДобірка найбільш відомих публічних висловлювань Кернеса

Багаторічний очільник Харкова вирізняється особливою манерою спілкування, як з підлеглими, так і з пересічними людьми. ТСН склала добірку найбільш відомих його публічних висловлювань.

Добірка найбільш відомих публічних висловлювань Кернеса

Залиште свій коментар

Вибір редакції