Інститут національної пам'яті знову очолив спеціаліст з марксизму-ленінізму

23 лютого 2011 року Валерія Солдатенка було звільнено з посади голови цього інституту.

Валерій Солдатенко
gazeta.ua
Валерій Солдатенко
Кабінет міністрів призначив Валерія Солдатенка директором Українського інституту національної пам'яті.

Відповідне розпорядження №146 від 14 лютого розмішено на сайті уряду.

64-річний Солдатенко - історик, член-кореспондент Національної академії наук. З 1976 до 1984 р. працював старшим науковим співробітником Інституту історії партії при ЦК Компартії України - філіалу Інституту марксизму-ленінізму при ЦК КПРС.

1984-1988 рр. очолював кафедру історичного досвіду КПРС Київської вищої партійної школи. З 1988 р. до 1991 р. - завідувач відділу історико-політичних досліджень Інституту політичних досліджень ЦК Компартії України.

На посаді глави Українського інституту національної пам'яті Валерій Солдатенко критикував присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу та Степану Бандері. Також він ствекрджував, що Голодомор не був геноцидом українців.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович 9 грудня 2010 року ліквідував Український інститут національної пам'яті, який мав статус президентської структури, а 23 лютого 2011 року звільнив Валерія Солдатенка з посади голови цього інституту.

12 січня 2011 року Кабінет міністрів своєю постановою утворив Український інститут національної пам'яті як науково-дослідну установу, що перебуває в управлінні уряду.

9 лютого уряд затвердив положення про Український інститут національної пам'яті. Згідно з рішенням уряду, кількість працівників інституту скорочується на третину. Відтепер чисельність працівників інституту становить 70 осіб, тоді як попередня їх кількість становила 105 осіб.

Читайте також:

Знайдено унікальну мапу кордонів України 1918 року

У Києві ліквідували музей УНР

Львівський музей жертв репресій віддали комуністові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: