Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інститут нацпам’яті просить поліцію та ГПУ перевірити пам’ятник Жукову у Харкові

Вони направили листи правоохоронцям.

Український інститут національної пам’яті направив лист до Генеральної прокуратури України та Національної поліції через встановлення пам’ятника радянському маршалу Георгію Жукову у Харкові. Про це повідомляє сайт інституту.

Зазначається, що Інститут просить Нацполіцію перевірити обставини встановлення у Харкові пам’ятника Георгію Жукову, порушити кримінальне провадження, забезпечити в межах компетенції проведення розслідування зазначених обставин та притягнення винних осіб до відповідальності.

Крім того, Інститут просить Генпрокуратуру звернутися до адміністративного суду із позовом до Харківської міської ради та її виконавчих органів про зобов’язання демонтувати зазначений пам’ятник як такий, що є символікою комуністичного тоталітарного режиму.   

"Згідно з нормами чинного законодавства встановлення пам’ятників або пам’ятних знаків, присвячених Георгію Жукову, на території України заборонено. Адже, відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" символікою комуністичного тоталітарного режиму є: "зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів". Будь-яких винятків зазначеною нормою не передбачено", – розповів юрист Інституту Сергій Рябенко. 

Нагадаємо, 2 червня біля Палацу спорту у Харкові відбулася акція протесту проти партії "Довіряй справам" міського голови Харкова Геннадія Кернеса і очільника Одеси Геннадія Труханова. Пізніше активісти перемістилися до пам'ятника Жукову і знесли його. На цьому місці встановили прапор України. Сам бюст почали розбивати молотками і сокирами. На спині Жукова зробили напис "Кат".

11 липня міський голова Харкова Геннадій Кернес повідомив, що у Харкові відновили бюст радянського маршала Георгія Жукова.

ВідеоНа колишньому проспекті Григоренка у Харкові відновили пам’ятник Жукову

Погруддя активісти гучно знесли ще на початку червня - замість бюсту на постаменті прикріпили національний прапор. Одразу після цього міський голова Геннадій Кернес заявив: потрощеного Жукова відновлять та повернуть на місце. І от, учора надвечір комунальники раптово взялися за роботу. Нове бронзове погруддя на постаменті остаточно закріпили сьогодні вранці.

На колишньому проспекті Григоренка у Харкові відновили пам’ятник Жукову

Залиште свій коментар

Вибір редакції