Українська інтелігенція попросила світ про захист від Кремля

Українська інтелігенція у відкритому листі просить світових лідерів захистити суверенітет України.

Українська інтелігенція закликає США, Велику Британію, Францію та Китай скликати міжнародну конференцію для забезпечення реальних гарантій безпеки України.

Зокрема, йдеться про міжнародну конференцію держав-гарантів Будапештського меморандуму.

Також інтелігенція звертається до керівних органів ЄС "щодо необхідності зайняти чітку та однозначну позицію в питанні забезпечення державного суверенітету України, висловити застереження щодо будь-яких форм втручання Росії у внутрішні справи України".

Окремо підписанти звертаються до держав Вишеградської групи з проханням виробити спільну чи висловити окрему позицію з приводу загострення російсько-українських відносин.

Інтелігенція зауважує: "Російське керівництво свідомо взяло курс на демонтаж чинної системи безпеки, ключовим напрямом якого стало прагнення підпорядкувати Україну виконанню геостратегічних інтересів Росії".

"Наслідком такої стратегії є стрімка ескалація напруження у двосторонніх відносинах. Безпрецедентного загострення набула інформаційна війна проти України", - йдеться у зверненні.

"В російському суспільстві з українців формується образ ворога, на Україну накидається ярлик головного дестабілізатора у відносинах ЄС і Росії", - додають підписанти.

Коментуючи послання президента Росії до президента України та законопроект про використання російських збройних сил за межами РФ, інтелігенція зауважує: "Вперше за довгі роки з’явилися ознаки того, що Кремль не виключає із арсеналу своїх зовнішньополітичних інструментів стосовно України і силові засоби".

Останні заяви російської сторони на адресу України підписанти вважають "безпосереднім пропагандистським обґрунтуванням можливого силового втручання у внутрішні справи України".

"Для придушення її суверенітету і свободи, перетворення України у територію неподільного впливу і контролю з боку Росії", - пояснюється у зверненні.

"Підпорядкування України російській стратегії відновить поділ Європи, нестиме прямі загрози міжнародній і національній безпеці держав Євросоюзу, призведе до зниження загального рівня довіри та безпеки у Європі, ескалації напруження і протистоянь у міжнародних відносинах в цілому", - попереджають представники інтелігенції.

Звернення підписали Юрій Андрухович, Оксана Забужко, В'ячеслав Брюховецький, Семен Глузман, Микола Жулинський, Василь Кремінь, Сергій Комісаренко, Мирослав Попович, Леонід Кравчук, Левко Лук'яненко та інші.

Нагадаємо, російська Держдума РФ одностайно у першому читанні ухвалила поправки до закону "Про оборону", які дозволяють російській армії проводити військові операції за кордоном без оголошення війни.

Запропоновані президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим поправки припускають, що російська армія може оперативно діяти за межами території Росії для вирішення наступних завдань: відбиття нападу на Збройні сили РФ; відбиття або запобігання агресії проти іншої держави; захисту громадян РФ за кордоном; боротьби з піратством і з метою забезпечення безпеки судноплавства.

У свою чергу українська сторона висловила стурбованість цим законопроектом. У вітчизняному МЗС зазначили, використання армії за межами території держави є свідоцтвом агресії, і нагадали, що десятки тисяч громадян України мають окрім українських ще й російські паспорти.

Читайте також:

Експерт: Росія не наважиться воювати проти України

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Ющенко наказав терміново перевірити обороноздатність України

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: