Інтернат чи дім: у Хмельницькій області батьки не можуть вирішити, де житимуть їхні діти

Інтернат чи дім: у Хмельницькій області батьки не можуть вирішити, де житимуть їхні діти

Батько забирає дітей з інтернату, а мати відвозить назад у державний заклад.

Справжня батьківська війна. У Хмельницькій області батько забирає трьох дітей з інтернату додому, а мати відвозить назад до державного закладу. Батька уже встигли побити через це невідомі, а між батьками постійні скандали на очах у дітей. 

Подробиці історії — в сюжеті ТСН.19:30.

Замість жити вдома із батьками — 8-річна Софія вчиться в інтернаті. Це за 20 кілометрів від рідних. Дівчинці там не подобається.

"В інтернаті погано, дуже там б'ються і матюкаються", — каже дівчинка.

У родині троє дітей. Батьки не розлучені офіційно, проте живуть окремо. І в ці вихідні — Софія з батьком. Сергій пояснює: змушений ховати найменшу доньку від мами, аби та не повернула дитину до інтернату:

"Вона віддає мою доньку в інтернат, а я протиЗа живих батьків віддати дитину — за що? У нас з нею війна постійно", — акцентує батько дітей. 

Сергій хоче бачити дітей  вдома, мати ж написала заяву про навчання  у закладі. Протистояння загострилось, коли батька через це побили невідоміЗаяву в поліцію чоловік написав, побої зняли, проте скаржиться лише волонтерам.

"Мене "потовкли" гарно, тросом від велосипеда. Так товкли, що двері вибивали. Хто — не знаю".

Зберегти дітям дім замість інтернату родині допомагають волонтери. Вони навіть узгодили переведення дітей до школи поруч із будинком. Батьки на це погодились, проте за день до початку навчання мама передумала.

"Батько проти. Він кілька разів забирав дітей, а мама знову їх завозить. Підтримки такі родини не отримують, навпаки, їх переконують, що дитині краще в інтернаті", — розповіла волонтерка Тетяна Воронцова. 

Мама Віта пояснює — старший син попросився ще на рік  в інтернат, менших теж довелося віддати:

"Діти захотіли там вчитися, в інтернаті", — впевнена мати. 

Соціальні служби будь-який тиск на родину заперечують і кажуть, що в цьому конфлікті батьки мають розібратись самі. Тим часом Софія гостює у свого дідуся разом із татом. У дівчинки тут ручна коза Бася, песик з яким вона дружить, і тато, який носить її на руках. На Софію уже чекають у місцевій школі, де у неї гарні оцінки. Дівчинка ж просить маму не віддавати її до інтернату: "Мамо, не віддавай нас до інтернату, ми хочемо бути з вами".

Мама обіцяє забрати дітей, а батько готується боротися за дітей і надалі.

Інтернат чи дім: у Хмельницькій області батьки не можуть вирішити, де житимуть їхні діти

Інтернат чи дім: у Хмельницькій області батьки не можуть вирішити, де житимуть їхні діти

Повʼязані теми:

Наступна публікація