Інтернет Асоціація побачила у блокуванні російських сайтів спробу введення політичної цензури в Україні

Члени Асоціації сумніваються в ефективності і доцільності цього кроку.

Інтернет Асоціація України виступила різко проти блокування доступу до російських сайтів в Україні, назвала ці дії інтернет-цензурою і вважає, що справжні цілі цього кроку – це створення політичної цензури.

Про це Асоціація заявила у своїй офіційній позиції, розміщеній на сайті організації.

"З досвіду країн, що впровадили Інтернет-цензуру відомо, що цензура завжди змінює цілі. Початкові цілі введення цензури, якими би вони не були, із часом забуваються, перелік заборонених тем розширюються. Розширити та змінити перелік заборонених тем при наявності самого механізму цензури дуже просто, як ми бачимо на прикладі цензури Мережі в Росії", - йдеться у заяві організації.

Члени Асоціації зазначають, що користувачі при потребі зможуть обійти блокування і знайти заборонений контент, тому вони сумніваються в його ефективності.

Також в організації заявлять, що передові країни світу – США, більшість європейських країн, Японія – не обмежують користувачів у доступі до сайтів. А країни, які блокують доступ, створюють для цього законодавчу базу.

"Враховуючи вищезазначене, ми схиляємося до висновку, що справжні цілі впровадження Інтернет-цензури в Україні — є суто створення політичної цензури. ІнАУ бажає бачити Україну у розвитку мережевих технологій поруч з такими країнами, як США, Японія, Німеччина, а не поруч з Росією, Іраном, Північною Кореєю. ІнАУ виступає проти впровадження технічного механізму Інтернет цензури", - резюмує Асоціація.

Нагадаємо, раніше в Інтернет Асоціації заявили, що для повного блокування російських сайтів в Україні знадобиться два і більше років та сума близько 1 млрд доларів.

16 травня російські соцмережі "ВКонтакте" і "Одноклассники" потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції.

Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом, обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів за "надання послуг доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів".

Президент Петро Порошенко зазначив, що санкції, які були введені проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виведення російських військ з території України.

ВідеоНаказ президента про блокування російських інтернет-ресурсів набув чинності

Залиште свій коментар