Інтернет перевірять на ксенофобію

Експерти проведуть моніторинг українського Інтернету на наявність в ньому ксенофобських висловлювань. Причина - зростання ксенофобіїї в Україні.

Український Інтернет перевірять на ксенофобію, об'єктом дослідження стануть коментарі читачів. Моніторинг Інтернет-ЗМІ проведуть співробітники Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії з ініціативи народного депутата Олександра Фельдмана. Причина даного дослідження - зростання ксенофобських заяв в Україні. На жаль, українське суспільство поступово починає страждати від цього пороку.

"Ксенофобія стає популярною при написанні коментарів і створенні графічних матеріалів в Інтернеті, - вважає Фельдман. - Всі коментарі із закликами до міжнаціональної ворожнечі, де вказані ІР-адреси авторів, стануть предметами заяв до прокуратури, а там, де немає ІР-адрес - будемо звертатися до адміністрації сайту з проханням надати такі дані для подання заяв".

Моніторингу будуть піддані всі популярні Інтернет-сайти. Результати дослідження будуть передані в правоохоронні органи. Проте редактори ЗМІ не повинні вважати, що дана ініціатива - спроба тиску на них.

"Ми лише хочемо покарати винних. Причому зробити це таким чином, щоб самі новинні сайти не постраждали через неадекватність окремих користувачів, - відзначив Фельдман. - Просто багато редакторів Інтернет-ресурсів занадто переоцінюють невразливість Інтернету для правосуддя і недооцінюють важливість антиксенофобського адміністрування сайтів".

Хоча якщо бути відвертими, то зростанню ксенофобії в Україні сприяє і байдужість людей. Багато правозахисників і жертв національних гонінь не хочуть зв'язуватися з Інтернет-ресурсами через стереотипи: мовляв, боротися з Інтернетом марно. На думку Фельдмана, це докорінно неправильна позиція. Щоб покарати розпалювачів міжнаціональної ворожнечі, достатньо написати заяву до суду, де відповідачами вказати офіційних власників Інтернет-видань.

"Ця інформація є доступною, і якщо суддя знайде в редакційних матеріалах ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі, то інформація буде направлена в прокуратуру, і порушать кримінальну справу", - констатував народний депутат.

За словами Фельдмана, якщо власники новинних сайтів не бажають проводити більшу частину часу в судах, то у них є альтернатива: або стежити за коректністю коментарів і блокувати ксенофобські висловлювання, або покласти відповідальність на самих користувачів, запрограмувавши сторінку таким чином, щоб було видно ІР- адресу коментаторів.

А щоб боротьба з проявами ксенофобії, расизму, неофашизму і політичного екстремізму була ефективною, в Україні необхідно розробити комплексну державну програму запобігання таким явищам, вважає депутат.

"Якщо ми бачимо Україну буферною зоною між європейською і євразійською цивілізаціями, то для основи дійсно згодяться ксенофобія, націонал-аутизм, прихована ворожість і недовірливість. Якщо ж ми бачимо Україну частиною Великої Європи, то базис повинен сформуватися на соборній свідомості, почутті здорової самоповаги і готовності сприймати інших", - резюмував Фельдман.

Читайте також:

Фельдман: всенародне обговорення проекту Трудового кодексу потрібно проводити обов'язково

Фельдман: банківське лобі хоче перетворити іпотеку на "фабрику бездомних"

Фельдман: громадяни України стають жертвами дискримінації та порушення прав людини за кордоном