Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інтернет у кожну хату: Мінцифри обіцяє забезпечити якісним покриттям ще 17 тисяч населених пунктів

Інтернет у кожну хату: Мінцифри обіцяє забезпечити якісним покриттям ще 17 тисяч населених пунктів

Це хочуть втілити в життя за менш, ніж чотири роки.

Провести інтернет у кожен дім – таку мету поставило Міністерство цифрової трансформації. Бо підрахувало, що понад 5 з половиною мільйонів українців взагалі не мають доступу до швидкісного інтернету. Без якісного покриття залишаються 17 тисяч населених пунктів і це здебільшого села. Там інтернет часто залежить від погодних примх.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Посеред поля у Яблунівці, що на Київщині, Наталя ловить інтернет. Але вона знає, десь тут точно зайде в мережу.

І це при тому, що дома у неї є інтернет. Але не завжди. Сигнал передає антена. 

"Там є передавач і антена його ловить. І ця антена роздає на роутер і роутер роздає по будинку", – пояснює дівчина.

Каже, що якість зв'язку залежить від погоди. За підключення до мережі вони заплатили дві з половиною тисячі гривень. І ще платять щомісяця абонплату.

Наталя буде вчитись на педагога. А ще хоче піти на курси фотографа. Проте відсутність якісного інтернету, каже, значно обмежує її можливості.

"Якщо онлайн-навчання буде, то це буде повний дурдом. Тому що осінню у нас інтернету немає, бо дощі, вітер колише антени", – говорить дівчина. 

Відео Недоступна Мережа: понад 5,5 мільйона українців не мають доступу до швидкісного Інтернету

Інтернет у кожну хату. Понад 5,5 мільйона українців не мають доступу до швидкісного Інтернету. Такі підрахунки зробили у міністерстві цифрової інформації. Без якісного покриття залишаються 17 тисяч населених пунктів, і це здебільшого села. Провайдери не поспішають тягнути туди інтернет лінії.

Недоступна Мережа: понад 5,5 мільйона українців не мають доступу до швидкісного Інтернету

Соцпрацівниця Оксана має бути весь час на зв'язку. Купу документації треба опрацьовувати онлайн. 

"Так у нас зв'язку толком нема. То на драбину лізеш, то ще кудись. Он там кукурузою обсадили, то взагалі зв'язок не доходить" – говорить жінка.

У Міністерстві цифрової трансформації підрахували – понад 5,5 мільйонів українців не мають доступу до якісного інтернету. І живуть вони здебільшого у селах. Це 17 тисяч населених пунктів. Найгірша ситуація на Чернігівщині. Провайдери не поспішають тягнути туди інтернет-лінію. 70% населених пунктів там без швидкісного інтернету. А для місцевих завдання максимум – упіймати мобільний зв'язок. 

Без швидкісного інтернету досі залишається 6 тисяч шкіл по всій Україні. А ще ЦНАПи, лікарні та дитячі садочки. Саме на закладах соціальної інфраструктури планують сконцентруватись урядовці. 

"Мета – підключити для якісного інтернету 100 мб в секунду 95% сільського населення. Як ми будемо досягати - через підключення закладів соціальної інфраструктури: дитячі садочки, школи, лікарні", – запевняє заступник міністра цифрової трансформації з розвитку інфраструктури Олександр Шелест.

І це хочуть втілити в життя за менш, ніж чотири роки. Для масштабного занурення у  павутину треба 5,5 мільярдів гривень. Але провайдери на такі плани чиновників реагують скептично. 

Інженер Сергій каже, заходити у віддалені села провайдерам не вигідно.  

"Тяжко туди дотягнути кабель оптичний. Його треба закопувати або за наявності електричних мереж, прокладати по опорам. Ці всі роботи дорогі. Окупаємість буде в селі через 10 років, компанії не вигідно", – пояснює інженер Сергій Сорока.

Тому і ціна підключення може сягати дві і навіть вісім тисяч гривень. Але у Яблунівки з'явилась надія – у сусіднє село потягнули інтернет кабель.

Залиште свій коментар

Вибір редакції