Інтриги в НУ-НС: депутатів виганяють із фракції заради зміни лідера

За даними джерела ТСН.ua голова блоку НУ-НС Микола Мартиненко не голосував за виключення своїх 12-х колег із фракції. Ініціатором цього питання був нібито нардеп Анатолій Гриценко та група В'ячеслава Кириленка «За Україну», яка планує повернути посаду лідера своєму голові.

«Ми домовилися не коментувати деталей», - так загадково сам Мартиненко, який напередодні несподівано вступив до партії "Фронт змін" Арсенія Яценюка, пояснив рішення про виключення 12-х депутатів із фракції у кулуарах ВР вчора.

Утім формально це рішення досі не прийнято – про нього не оголошено з трибуни парламенту, його юридичну сторону аналізують у регламентному комітеті.

«Насправді Мартиненку не вигідно, аби фракцію лишали депутати. Тоді більшість стане керованою і позбавить його посади лідера», - розповіло ТСН.ua джерело у групі «За Україну».

Для розуміння - трохи арифметики. Зараз у фракції НУ-НС 67 нардепів із 13 (!) партій, кожна з яких плете власні інтриги. Кворуму - мінімум 34 депутати, на засіданні фракції НУ-НС не було уже кілька років. Мартиненко розумів, що його кандидатура на посаді голови фракції багато кого не влаштовує, утім, через відсутність кворуму і спільної, узгодженої кандидатури нового лідера позбавити його цієї посади ніхто не міг.

«Після виключення 12-х депутатів, на якому ми врешті-решт наполягли, у фракції мало б лишитися 55 парламентарів. Тоді для кворуму буде необхідно вже 28 людей. Це вже реальна цифра. До нової більшості можуть увійти, приміром, група «За Україну», «Наша Україна», УНП. Це близько 23 людей. Ще з кількома окремими депутатами можна буде домовитися і проголосувати за відставку Мартиненка з посади голови фракції і призначити замість нього В'ячеслава Кириленка, - повідомило джерело.

Цих 12 людей, яких нібито виключили, Мартиненко влаштовував, сам він не проголосував за це рішення. Один – із 35 депутатів, які проголосували, повідомило джерело. Окрім того, за збереження Мартиненка на посаді начебто виступає і Арсеній Яценюк, якому нещодавно пророчили крісло голови фракції.

«Чутки про призначення Яценюка головою фракції – качка, він не міг очолити НУ-НС через те, що людей, які його підтримують у фракції, дуже мало - всього четверо чи п'ятеро. Йому вигідно, щоб Мартиненко лишався на посаді, через нього у Яценюка принаймні є постійний доступ до трибуни», - повідомляє джерело.

Позицію групи Яценюка підтверджує той факт, що засідання фракції і він, і члени його «групи» не бойкотували – вони не тільки не прийшли, а навіть вимкнули телефони, як повідомили їхні колеги.

За даними іншого джерела, перебування «керованого» Мартиненка на посаді голови фракції вигідно і провладній більшості. Саме тому спікер Литвин не квапиться з оголошенням з парламентської трибуни рішення про вихід із фракції НУ-НС виключених її членів, а ті, в свою чергу написали заяви про оскарження цього рішення через порушення процедурних моментів.

Отже, скоріш за все, НУ-НС найближчим часом лишиться у підвішеному стані.

Принаймні, сам Мартиненко випромінює упевненістю. На питання, що у випадку виключення 12-ти нунсівців загрожує йому, відповідає однозначно:

«Я почуваюся у безпеці, мені нічого не загрожує», - заявив він у кулуарах ВР журналістам.

На запитання щодо можливої заміни його на посаді голови фракції Мартиненко сказав, що не може коментувати «тих чи інших думок людей», утім до сьогоднішнього дня, за його словами, на засіданні фракції ці питання не піднімалися і не були предметом обговорення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: