Інвалід в суді воює проти псевдопандусів

Дата публікації
Перегляди
2436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Інвалід в суді воює проти псевдопандусів

Те, що власники установ називають засобами для вільного доступу, насправді лише додаткова перешкода

Позивач, юрист за фахом, стверджує - переважна більшість пандусів, які облаштовують як у державних, так і в комерційних установах України - профанація.

Боронити права людей на візках Дмитро Жарий почав з аптеки. Адже таким закладам без облаштованих заїздів не мають права давати ліцензії, говориться в сюжеті ТСН.

Заступник головного архітектора Дніпропетровська Лариса Чайка пояснює, що існують норми, де все розписано: яким має бути пандус, його ширина, висота, нахил.

Власним коштом Дмитро зробив експертну оцінку пандуса. Виявилось, що порушені усі будівельні норми, а найважливіше - кут нахилу - замість максимальних восьми - аж 55 градусів. Але у службі, що контролює дотримання вимог ліцезування, Дмитрові відповіли - фіксують лише наявність пандуса, а за дотримання будівельних норм відповідають не вони.

Дмитро звертався в усі інстанції, які згідно з законом, мали б контролювати як будівельні норми , так і дотримання прав інвалідів.

Відповідь, каже, отримував, як під копірку - мовляв, не наша компетенція.

Втомившись від безплідного листування, пішов до суду. Уже не для того, щоб аптека перебудувала пандус, а щоб змусити державні органи виконувати свої обов'язки. Адже більшістю заїздів скористатися не можуть ні інваліди, ні здорові люди.

Його позов у суді підтримала міська соціальна служба, яка теж багато років бореться із пандусами, збудованими задля галочки.

Справу "інвалід проти псевдопандусів" в адміністративному суді розглядали кілька місяців. Вимоги позивача не задовільнили, бо це, мовляв, не його компетенція. Проте Дмитро вже подав апеляцію і запевняє, якщо не знайде правди в українських судах, звертатиметься до Європейського.

Читайте також:

Тролейбус для людей з обмеженим можливостями став для них тортурами

Найбільш специфічна в'язниця України - колонія для інвалідів

Мерія Дніпропетровська "подарувала" таксі для інвалідів. Поламане

Інвалід проти пандусів

Інвалід проти пандусів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація