Позивач, юрист за фахом, стверджує - переважна більшість пандусів, які облаштовують як у державних, так і в комерційних установах України - профанація.
Боронити права людей на візках Дмитро Жарий почав з аптеки. Адже таким закладам без облаштованих заїздів не мають права давати ліцензії, говориться в сюжеті ТСН.
Заступник головного архітектора Дніпропетровська Лариса Чайка пояснює, що існують норми, де все розписано: яким має бути пандус, його ширина, висота, нахил.
Власним коштом Дмитро зробив експертну оцінку пандуса. Виявилось, що порушені усі будівельні норми, а найважливіше - кут нахилу - замість максимальних восьми - аж 55 градусів. Але у службі, що контролює дотримання вимог ліцезування, Дмитрові відповіли - фіксують лише наявність пандуса, а за дотримання будівельних норм відповідають не вони.
Дмитро звертався в усі інстанції, які згідно з законом, мали б контролювати як будівельні норми , так і дотримання прав інвалідів.
Відповідь, каже, отримував, як під копірку - мовляв, не наша компетенція.
Втомившись від безплідного листування, пішов до суду. Уже не для того, щоб аптека перебудувала пандус, а щоб змусити державні органи виконувати свої обов'язки. Адже більшістю заїздів скористатися не можуть ні інваліди, ні здорові люди.
Його позов у суді підтримала міська соціальна служба, яка теж багато років бореться із пандусами, збудованими задля галочки.
Справу "інвалід проти псевдопандусів" в адміністративному суді розглядали кілька місяців. Вимоги позивача не задовільнили, бо це, мовляв, не його компетенція. Проте Дмитро вже подав апеляцію і запевняє, якщо не знайде правди в українських судах, звертатиметься до Європейського.
Тролейбус для людей з обмеженим можливостями став для них тортурами
Найбільш специфічна в'язниця України - колонія для інвалідів
Мерія Дніпропетровська "подарувала" таксі для інвалідів. Поламане