Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інвалідів-візочників не пропустили на стадіон на легендарний матч Україна - Швеція

Дев'ятьом інвалідам довелося слухати, як забиває Шевченко, під стінами "Олімпійського".

1406__11
Інваліди намагалися потрапити на стадіон без білетів. УЄФА проти.
Під час першого матчу української збірної на чемпіонаті Євро-2012 на НСК "Олімпійський" не пустили інвалідів-візочників, йдеться в сюжеті ТСН.

Всі новини Євро-2012 читайте на euro2012.tsn.ua

Фанати з обмеженими можливостями слухали легендарний матч Україна-Швеція під стінами стадіону. Тут дев'ять візочників і ще дев'ять осіб супроводу, серед яких також були інваліди, влаштували свою особливу фан-зону.

"Дякуючи цьому ми хоч рахунок знали, чули що кричать, ага, дивимось забили, ага Шевченко", - поділився інвалід 1-ї групи Ігор Тропіха.

Як розповів голова громадської організації інвалідів Олег Іваненко, коли вони підійшли до входу, перед ними просто закрили решітку.

На стадіон візочників не пустили через те, що вони приїхали без квитків. Інваліди нагадали, що право на безкоштовне відвідування стадіонів для людей з обмеженими можливостями прописане в законі.

Читайте: Київським депутатам роздали VIP-квитки на Євро-2012 на півмільйона

"Є закон України про культуру і спорт про доступ людей з інвалідністю до установ безкоштовний і безперешкодний, і ми діяли згідно із нашого законодавства", - запевнив Іваненко.

Проте в УЄФА про таке і не чули. На час Євро-2012 стадіон - суто їхня парафія. Навіть керівництво "Олімпійського" не має права на місця. Проте для інвалідів Національний параолімпіський комітет та УЄФА розробили знижки.

Читайте: Гостей Євро-2012 госпіталізують із переломами і в алкогольному коматозі

Так, один квиток на людину на візку із супроводжуючим коштує 30 євро. Для порівняння: квиток для здорової людини коштує до півтори сотні євро.

У комітеті кажуть, що розповсюдили біля півтори тисячі квитків серед інвалідів, та запевнили, що законодавство група вболівальників-інвалідів недочитала.

"По-перше, це робиться за рішенням місцевої влади. По-друге, в законі прописано, що це робиться для занять фізичною культурою і спортом", - повідомили у комітеті.

А от візочники жаліються, що купити квитки навіть зі знижкою їм не по кишені.

Дуже прикро, бо саме вони одними з перших підтримали турнір. 42 кілометри в різних місцях України інваліди подолали на візках, пропагуючи Євро. А от зараз чемпіонат для них знову - лише мрія.

Відео Вхід лише для особливих фанатів

Залиште свій коментар

Вибір редакції