Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перевірка Києво-Печерської лаври виявила зникнення кількох цінних ікон – Нищук

Перевірка Києво-Печерської лаври виявила зникнення кількох цінних ікон – Нищук

Поліція порушила кримінальні провадження.

З Києво-Печерської лаври зникли кілька цінних ікон. Це з'ясувалося під час першої за 30 років інвентаризації церковних коштовностей і святинь, яку здійснює Міністерство культури України.

Про це в ефірі телеканалу "Прямий" повідомив міністр культури Євген Нищук.

"Повну інвентаризацію вже частково зробили. Повні звіти нам зараз надсилають. Є деякі втрати з ікон в Києво-Печерській лаврі. Так, ми робили ці звірки. З іншого боку, не треба казати, що вже щось там вивезено. Ці втрати могли бути в попередні часи, ще до 2003 року", - сказав він.

За словами міністра, на підставі інвентаризації порушено кримінальні провадження, документація з цього приводу направляється в правоохоронні органи.

Нищук додав, що після опрацювання усіх документів буде проведено окремий брифінг щодо зникнення ікон.

Нагадаємо, Міністерство культури розпочало перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Києво-Печерської лаври. До складу комісії із перевірки увійшли співробітники міністерства та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року — з моменту відкриття монастиря після відродження. Така перевірка відбувається вперше за 30-річну історію відродженої Києво-Печерської лаври.

Відео На території Києво-Печерської Лаври активісти нарахували 20 тисяч квадратних метрів незаконної забудови

Це може стати законною підставою для розірвання договору оренди з Московським патріархатом. За останні кілька років на території історичного заповідника з’явились 16 абсолютно нових споруд, а саме - два ресторани, готель, овочесховище, адміністративний корпус та чотириповерхова будівля невідомого призначення в підпірній стіні. Вартість новобудов - мінімум 40 мільйонів доларів. Будівництво відбувалось всупереч заборонам і приписам ЮНЕСКО.

На території Києво-Печерської Лаври активісти нарахували 20 тисяч квадратних метрів незаконної забудови

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції