Ірак не буде штрафувати Україну за зрив військових контрактів

Інформацію про зірвання контрактів з боку України на постачання БТР спростували. А тому Ірак не може накладати штрафні санкції на Україну.

Ірак не буде накладати штрафні санкції відносно України за зрив військових контрактів.

Про це йдеться в заяві "Укрспецекспорту", опублікованій на головній сторінці сайту організації. За даними "Укрспецекспорту", інформація про те, що Україні зірвала контракти на постачання бронетранспортерів БТР-4 і військово-транспортних літаків Ан-32Б, що поширена у ЗМІ, "не відповідає дійсності".

"Керівництво ДК "Укрспецекспорт" докладає максимум зусиль для того, щоб виконати контракти з Іраком, які опинилися на межі провалу з вини колишніх керівників компанії. Державна компанія "Укрспецекспорт" також підкреслює, що на даний момент штрафні санкції до України за іракським контрактом за погодженням сторін скасовані", - йдеться в заяві українського підприємства.

Як повідомлялося, з посиланням на джерела, близькі до збройного бізнесу, Ірак виставив України штрафні санкції у розмірі 165 тисяч доларів за зрив контракту на постачання транспортних літаків Ан-32Б, перші з яких повинні були бути передані замовнику восени 2010 року. Вартість куплених Іраком шести транспортників становить 99 мільйонів доларів.

Також повідомлялося, що Україна затримала поставку Іраку бронетранспортерів БТР-4. Перші такі машини замовник повинен був отримати 5 листопада 2010 року, однак постачання булоперенесенона кінець лютого 2011 року. За умовами цього контракту, Україна має передати Іраку 420 бронетранспортерів на загальну суму в 457,5 мільйона доларів.

За умовами угод з іракською стороною, Україна у разі затримки поставки, повинна виплачувати один відсоток від суми угоди на місяць, починаючи з другого місяця затримки. Загальна сума військових контрактів з Україною складає 556,7 мільйона доларів. Загальний розмір штрафу, який може зажадати Ірак, не повинен перевищувати десяти відсотків від вартості контракту. Таким чином, максимальний розмір санкцій може скласти 55,7 мільйона доларів.

За наявною інформацією, затримка постачання військової техніки Іраку пов'язана з переділом на збройовому ринку України. За іншою версією, яку також озвучували раніше українські ЗМІ, відстрочення поставки військової техніки може бути пов'язане з технічним браком. Зокрема, за словами керівника харківського заводу імені Малишева Михайла Борисюка, на першу партію БТР-4 були встановлені неякісні гармати, які давали "осічки і затримки".

Читайте також:

Ірак оштрафує Україну за зрив збройового контракту

Україна озброїть Ірак на півмільярда доларів

За рік Україна продала зброї на мільярд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: