Іран майже місяць не віддає Україні "чорні скриньки": чому вони важливі для Ісламської Республіки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українська влада домагається повернення самописців до України.

Майже місяць минув після збиття українського літака іранською ракетою. Попри це, Іран не береться за розшифровування бортових самописців і не віддає їх Україні. Українська влада домагається повернення їх до країни, бо тут є всі технічні умови для дешифрування. Фахівці кажуть, можливо, на самописцях є інформація, яку іранська влада намагається приховати, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

За словами президента Володимира Зеленського, Іран запросив українських фахівців уже цими днями долучитися до розшифровування самописців на місці трагедії. Ісламська країна вже вкотре не хоче віддавати "чорні скриньки" попри те, що не має можливостей для їх розшифровування.

"Я боюсь, що іранці можуть залучити наших фахівців, мовляв давайте тут на місці розшифруємо, а потім скажуть – навіщо вам тепер чорні скриньки. Ні, ми хочемо взяти ці скриньки. Про це ми говорили з представником іранської сторони. Я думаю, якщо наші фахівці летітимуть туди, вони повинні мати мандат, що у разі неповного розшифрування там на місці, вони можуть забрати чорні скриньки. Для нас це дуже важливо", - каже президент. 

Чи полетять українські експерти до Тегерана, досі вирішують. Тим часом іранський директор із розслідування авіакатастрофи видає чергову заяву після оприлюднення секретного аудіофайлу перемов диспетчера з пілотом: Іран не ділитиметься з Україною доказами з розслідування. 

Відео Українська влада наполягає передати "чорні скриньки" для розшифровування, але Іран відмовляється

Президент України прокоментував запис переговорів диспетчерів аеропорту Тегерана та другого пілота літака однієї з іранських компаній. На записі людина за штурвалом іранського лайнера каже, що бачила ракету від моменту пуску, і аж до того, як вона влучила в український літак.  Більше читайте тут

Українська влада наполягає передати "чорні скриньки" для розшифровування, але Іран відмовляється

Колишній секретар РНБО та міністр оборони Євген Марчук розслідував не одну авіакатастрофу. Він припускає, що, можливо, в чорних скриньках є інформація, яку намагаються приховати, а саме самописці дадуть відповідь на запитання: чи справді ракета влучила в літк випадково. 

"Можливо, бояться, що в скриньках є щось таке, що дасть експертам, зрозуміти, що наш літак був збитий не випадково", - каже він. 

Чорні скриньки - це ще одна частина доказової бази. Без них довести провину іранських військових у міжнародному суді буде складніше. 

Олександра Павленко захищала потерпілих у справі збитого над чорним морем ТУ-154. В авіатрощі загинули 66 пасажирів та 12 членів екіпажу. Адвокатка прогнозує, що маніпуляцій буде дедалі більше. Адже визнати провину на словах - це ще не означає довести її в суді. 

"Визнати провину для того, щоб покрити чи не покрити компенсацію за борт чи за загиблого пасажира, це питання не таких великих грошей. А визнати провину, яка потягне за собою відповідальність політичного і міжнародного характеру, - це інша історія. Тому ця справа буде досить політичною", - каже адвокатка Олександра Павленко.

Іранці одразу запропонували компенсацію 80 тисяч доларів кожній сімї загиблого. Українська сторона поки що не квапиться погоджуватися на цю суму, адже залежно саме від перебігу розслідування вона може зрости

Провадження загрожує затягтися на роки. Відсутність бортових реєстраторів у міжнародному суді дасть змогу Ірану уникнути відповідальності перед загиблими.  

Слід зауважити, що Іран з першої секунди знав, що це саме його ракета збила український літак. Сенсаційний запис переговорів диспетчерів аеропорту Тегерана та другого пілота літака однієї з іранських компаній потрапили до ТСН. Пілот-іранець бачив ракету від моменту пуску і аж того, як вона влучила в український літак. 

Кореспонденти ТСН Алла Хоцянівська, Андрій Цаплієнко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції