Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Іран виплатить компенсації родичам загиблих унаслідок падіння "Боїнга": про які суми може йтися

Іран виплатить компенсації родичам загиблих унаслідок падіння "Боїнга": про які суми може йтися

Родичі загиблих у разі отримання відшкодувань, які їх не влаштують, можуть позиватися.

Напередодні відбулися перемови між Іраном та представниками спеціальної координаційної групи, що допомагає родинам загиблих унаслідок падіння "Боїнга" поблизу Тегерана на початку року. В українському МЗС зазначають, що діалог видався продуктивним.

Але чи так просто буде отримати відшкодування і на яку суму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перемови між представниками спеціальної міжнародної координаційної групи та Ірану щодо збитого лайнера МАУ відбулися учора, 30 липня, у Києві. Вони тривали 11 годин і закінчилися пізно вночі.

Іран визнав, що це його ракета знищила літак. Компенсація родинам українського екіпажу загиблих буде, але про конкретні суми поки що говорити зарано. 

"Сума компенсацій має бути у рамках процесу. Мають бути визначені всі обставини того, що сталося і на цьому вже буде рахуватися сума компенсацій", - зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

До того ж, потрібно остаточно з'ясувати усі обставини, що призвели до трагедії.

Відео Продуктивний діалог: Іран виплатить компенсації родичам загиблих унаслідок падіння "Боїнга"

Напередодні відбулися перемови між Іраном та представниками спеціальної  координаційної групи. Тієї, що допомагає родинам загиблих унаслідок падіння "Боїнга" поблизу Тегерана на початку року. В Українському МЗС задоволені: діалог продуктивний. Але чи так просто буде отримати відшкодування і про які суми може йтися - дізнавалася ТСН.

Продуктивний діалог: Іран виплатить компенсації родичам загиблих унаслідок падіння "Боїнга"

На які виплати можуть сподіватися родини загиблих українців не беруться відповісти поки що і в Раді нацбезпеки та оборони.

"У будь-якому випадку наші громадяни, які втратили рідних і близьких вони мають бути цією сумою задоволені. Якщо цього не буде, то це несправедливо", - заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Своєю чергою, адвокат, фахівець з авіаційного права Роман Марченко зазначає, що офіційний Київ може вимагати суми у розмірі від 200 тисяч доларів до 1,5 мільйона на кожного загиблого. Якщо ж Україні як державі не вдасться домовитись з Іраном, тоді потрібно звертатися до міжнародного суду ООН.

"Аналогічно у свій час так вчинив сам Іран, коли в Перській затоці воєнний корабель США збив пасажирський літак Ірану. У тій ситуації уклали мирову угоду і виплатили близько 130 млн доларів", - говорить він.

Родичі загиблих у разі отримання сум, які їх не влаштують, теж можуть позиватися. Однак уже в індивідуальному порядку.

"Але є проблема. Вона полягає в тому, що в лоб необхідно судитися на території Ірану. І отримати там будь-якої компенсацій буде складно, а можливо дуже довго", - додав адвокат.

А от на те, щоб не виплатити компенсації взагалі, упевнений юрист, Іран навряд чи піде. Занадто великі репутаційні та дипломатичні втрати. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції