Іранська влада виплатить сім'ям загиблих у катастрофі українського Boeing по 150 тисяч доларів

Іранська влада виплатить сім'ям загиблих у катастрофі українського Boeing по 150 тисяч доларів

Фото: Associated Press

Відповідне рішення ухвалила на засіданні Кабінету міністрів.

Уряд Ірану вирішив виплатити компенсації в розмірі 150 тисяч доларів сім'ям загиблих в катастрофі українського Boeing, збитого в січні 2020 року недалеко від Тегерана.

Про це пише інформаційне агентство IRNA.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету міністрів в середу, 30 грудня.

Кошти будуть виплачені родичам жертв незалежно від расової і національної приналежності, зазначає видання. Віцепрезидентка країни з правових питань Лая Джонеді заявила, що гроші не зможуть полегшити біль сімей, які втратили рідних у цій катастрофі, але є даниною поваги до прав людини.

Напередодні президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героїв України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" членам екіпажу рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", які загинули внаслідок збиття літака 8 січня  біля Тегерана. 

Нагадаємо, вранці 8 січня в столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Весь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. 

Вранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ. В офіційній заяві говориться, що трагедія сталася через "людський фактор". Літак помилково прийняли за ворожий об'єкт, після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. Адже за кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку. 

Компенсацій родичам жертв збитого літака в Ірані можна очікувати не раніше ніж за 2 роки

Компенсацій родичам жертв збитого літака в Ірані можна очікувати не раніше ніж за 2 роки

Повʼязані теми:

Наступна публікація