Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Іржава сантехніка і обшарпані стіни: киянку обурив стан лікарні у курортному Генічеську

Чиновники не можуть пояснити, чому не вистачає грошей для лікарні.

Обшарпані стіни, потрощені меблі, іржава сантехніка і крапельниця на вішалці для одягу. Бурхливу реакцію у соцмережах викликав пост курортниці з Києва. Під час відпочинку на Азовському морі вона з донькою потрапила до районної лікарні. І не змогла стримати обурення, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Відео Соцмережі обурилися станом районної лікарні у курортній зоні відпочинку

Фото лікарні розмістила пацієнтка Генічеської районної лікарні. Її 11-річну доньку з температурою вище сорока поклали у палату інфекційного відділення. Крапельницю прикріпили до вішалки.

"Думала, що я потрапила кудись на 40 років тому. Або на період післявоєнний, період бомбардувань, ось щось таке. Я не думала, що таке може бути в 21 столітті", - каже мама хворої дитини Аліна Семерякова.

Лікарі пояснюють, того дня був великий наплив - пацієнтку розмістили там, де було вільне місце, крапельниць теж не вистачало. Тут не приховують - таких палат в інфекційному відділенні два поверхи. Будівля – 70-хроків минулого століття, без ремонту 15 років. Раніше тут замінили вікна. Зараз – міняють сантехніку. На більше, каже головний лікар, грошей немає.

Дитяче відділення відремонтували за пожертви пацієнтів та доброчинців. На оновлення ще трьох нашкребли грошей в районному бюджеті. Але він на понад вісімдесят відсотків дотаційний. І коштів постійно бракує.

Медики кажуть, що влітку приймають людей удесятеро більше. Переважно – з травмами, отруєннями і вірусними інфекціями.

Чому регіон, де тисячі людей щосезону витрачають немалі гроші, не здатен заробити для найнагальнішого - чиновники пояснити не можуть.

"Їдуть у курортну зону, кошти тратять на придбання продуктів харчування, на відпочинок. А кошти, які заробляє районний бюджет - з податку доходів фізичних осіб, які виплачуються із заробітної плати підприємств і установ, які розміщені на території нашого району", - пояснює начальник фінансового управління Генічеської РДА Юрій Бабанін.

Аліна наголошує: дуже вдячна лікарям за те, що мають сили працювати у таких умовах. Сподівається, резонанс у соцмережах допоможе вирішити їхні проблеми.

"Ні умов, ні зарплат, нічого, ні ліків, які всі купують за свій рахунок. Просто вони роблять такий місіонерський подвиг. Тому, я сподіваюся, що наш випадок закінчиться для лікарні реставрацією. І в принципі, це буде початок нового чогось, медреформи в цілій системі", - каже мама хворої дитини.

Лікарі ж зичать курортникам гарного відпочинку. Без відвідин районної лікарні.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції