Іспанія теж захотіла судити Дем'янюка

Іспанський суд вимагає екстрадувати Дем'янюка до Іспанії, де його можуть звинуватити в причетності до загибелі іспанців у концтаборі "Флоссенбург".

 7 січня верховний суд Іспанії запросив міжнародний ордер на арешт Івана (Джона) Дем'янюка - уродженця України, якого нині судять у Німеччині за звинувачення у причетності до загибелі тисяч в'язнів концтаборів. Про рішення суду стало відомо лише сьогодні, 14 січня.

Іспанський суд вимагає екстрадувати 90-річного Дем'янюка до Іспанії, де його можуть звинуватити в причетності до загибелі іспанців у концтаборі СС "Флоссенбург". У цьому таборі він нібито був наглядачем під час Другої світової війни.

За даними суду, всього в таборі утримувалися 150 громадян Іспанії.

Дем'янюк може бути виданий Іспанії після того, як завершиться суд у Мюнхені, наголошується в повідомленні.

Як відомо, Дем'янюк емігрував до США в 1952 році, а в 1958 отримав американське громадянство. Влада країни в 1986 році здійснила екстрадицію його до Ізраїлю, де Дем'янюка засудили до смертної кари за злочини проти людяності.

Обвинувачення заявляло, що Дем'янюк був наглядачем-садистом на прізвисько Іван Грозний у концентраційному таборі "Треблінка" на території окупованої Польщі. Дем'янюк стверджував, що служив у Червоній Армії і в 1942 році потрапив у полон.

Ізраїльський Верховний суд у 1993 році визнав, що Дем'янюк не був наглядачем у концтаборі, і його відпустили з в'язниці, після чого той повернувся до США.

Проте американська влада продовжувала розслідування. У 2002 році суд визнав доведеним, що Дем'янюк служив наглядачем у ряді концентраційних таборів, на підставі чого ухвалив позбавити його громадянства і вислати з країни.

Новий судовий процес проти Дем'янюка почався в Мюнхені 30 листопада 2009 року, після того, як у травні влада США депортували його до Німеччини. За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисяч ув'язнених у таборах "Треблінка" і "Собібор", де служив наглядачем після полону.

У грудні минулого року були заслухані свідчення тих, що вижили в Голокост. Багато свідків давали свідчення в сльозах, не маючи можливості приховати почуттів і придушити важкі спогади.

Дем'янюк, якого привозять до зали засідань в інвалідному кріслі, неодноразово заявляв, що ніколи не був у таборі "Собібор". Його адвокати відзначали, що навіть якщо Дем'янюк був у таборі як в'язень, то просто був змушений виконувати накази нацистів, щоб зберегти собі життя.

Нагадаємо, наприкінці листопада, не дочекавшись відновлення суду, помер свідок у справі Дем'янюка, колишній охоронець нацистського концтабору "Белжець" Самуель Кунц.

Читайте також:

У Німеччині ще одного українця судитимуть за розстріл євреїв

Суд над Дем'янюком знову перенесено

Демян'юк вперше відповів на звинувачення суду: я полонений, а не вбивця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: