Італія пропонує Європі і Росії скинутись Україні на газ

Слідом за Росією, у платоспроможності України засумнівалася Італія. Також італійці визнали, що ЄС розділений на два табори: анти- і проросійський.

Європейський Союз і Росія повинні надати фінансову допомогу Україні для забезпечення стабільного транзиту газу. Про це заявив під час Петербурзького економічного форуму депутат Європейського парламенту від Італії Джульєтто К’єза.

"Україна на сьогодні неспроможна платити за енергію, яку споживає, отже, Росія і Європа повинні спільно фінансувати Україну, аби постачання газу до Європи йшли нормально", - сказав К’єза.

Він упевнений, що Росія самостійно не може відповідати за ризики, пов`язані з транзитом газу через територію України.

За його словами, багато чого залежить від волі Європи, але ЄС розділений сьогодні на дві групи – одна виступає за добрі відносини з Росією, інша нагнітає обстановку.

У свою чергу член палати лордів парламенту Великобританії Роберт Скідельські вважає, що Європа потрапила в залежність від відносин РФ й України. На його думку, в сьогоднішніх умовах Європа повинна прийняти на себе більше ризиків з метою підтримки української економіки.

Зокрема, він пропонує ЄС виділити Україні позики для розвитку різних галузей економіки. Разом з тим він висловив упевненість, що Росія також повинна взяти участь у наданні економічної допомоги Україні, бо односторонні дії ЄС можуть викликати негативну реакцію у Москви.

Як повідомлялося, останнім часом влада Росії і керівники “Газпрому” неодноразово заявляли про неспроможність України сплатити за спожитий у травні газ, що може призвести до припинення постачань газу до Європи вже в червні-початку липня.

Також прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі заявляв, що Європа повинна допомогти Україні з оплатою за газ.

Проте президента Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу стверджував, що Європа не буде виділяти на це гроші.

Сьогодні, 5 червня, Україна направила "Газпрому" травневий платіж у розмірі 3,8 млрд грн за спожитий газ.

Після цього уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що Росія повинна вибачитися за некоректні висловлювання в адресу України щодо розрахунків за газ.

Читайте також:

У Ющенка вимагають від Росії вибачень

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Європа не допомагатиме Україні оплачувати російський газ

Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: