Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Італійська компанія постачала обладнання для заводу в Криму попри санкції

Італійці не заперечують і не бачать у цьому нічого підозрілого.

Італійська компанія Bertolaso постачала обладнання для нового заводу агрофірми "Золота Балка" в окупованому Росією Криму.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Представник комерційного відділу компанії Bertolaso Лука Карассі розповів, що два місяці тому фірма доставила в Крим машину для миття, наповнення і закупорювання пляшок. Це обладнання призначене для заводу "Золота Балка" у Севастополі. Контракт був підписаний з агрофірмою і одним з двох її власників.

Лука Карассі зазначив, що в Bertolaso знали, що їхній товар буде встановлений на кримському підприємстві.

"Все законно, нічого підозрілого ми не бачимо. Ми продаємо машинне обладнання різним клієнтам, а де вони його встановлюють – нас не цікавить. Ми розглядаємо Крим як сприятливий регіон для ведення бізнесу з великим потенціалом для розвитку. Якщо ви питаєте про санкції і моральний бік питання, я закінчую розмову", – сказав представник італійської компанії.

Крім Bertolaso, агрофірмі "Золота Балка" постачали обладнання ще три компанії з Італії – Gortani, Innotec і Robino&Galandrino.

У першій компанії спростували факт співпраці з кримським заводом, хоча її символ і телефонний контакт видно на відеопрезентації "Золотої Балки". Дві інші італійські фірми не підтвердили і не спростували інформацію про угоду з кримським заводом.

Посольство України в Римі заявило, що постачання обладнання до окупованого Крим порушують європейське законодавство, і Україна разом з європейськими партнерами буде реагувати на ці факти. Українські дипломати вже направили чотирьом згаданим компаніям запити з проханнями пояснити можливу співпрацю з кримської фірмою, але вони поки що не відповіли.

Офіційної реакції Італії поки не було.

Нагадаємо, на початку липня 2017 року Reuters повідомило, що Росія ввезла турбіни для електроенергії німецької компанії Siemens в окупований Крим, незважаючи на європейські санкції. У німецькій компанії заявили, що не мають переконливих доказів можливої доставки турбін в Крим

11 липня 2017 стало відомо, що Siemens подала позов проти компанії "Технопромекспорт" за поставку турбін в Крим.

Після цього російські ЗМІ повідомили, що в Санкт-Петербурзі співробітники ФСБ затримали генерального директора компанії "Силові машини" Романа Філіппова, якого, за попередніми даними, підозрюють у розголошенні державної таємниці. На його робочому місці і вдома пройшли обшуки, потім директора "Силових машин" допитали і відпустили під підписку про невиїзд.

За даними слідства, Роман Філіппов "ознайомив сторонніх осіб з документами, що містять секретні відомості".

Компанія "Силові машини" спільно з німецьким підприємством створила "Сіменс Технології Газових Турбін", де були вироблені газові турбіни SGT5-2000E. Пізніше ці турбіни були поставлені в окупований Крим компанією "Технопромекспорт", хоча санкції забороняють Siemens робити це. 

4 серпня 2017 Європейський Союз вирішив розширити санкційний список проти Росії через скандал довкола поставок турбін Siemens в окупований Крим. До "чорного списку" потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, глава департаменту Міненерго РФ Євгена Грабчак і гендиректор "Технопромекспорт" Сергій Топор-Грілка. Також обмежувальні заходи стосуватимуться трьох російських компаній -  ВАТ і ТОВ "ВО Технопромекспорт" і компанії "Інтеравтоматика", яка була спільним підприємством Siemens і Росії. 

ВідеоМосковський суд відмовився арештовувати турбіни Siemens, як того вимагала сама компанія

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції