Іудеї всього світу зустрічають Новий рік

8 вересня іудеї відзначають Рош Ашана, або Новий рік. Він - 5771-й за їх літочисленням. Традиційно в цей день в Умані зібралися євреї-ортодокси, щоб помолитися на могилі засновника хасидізму.

У середу, 8 вересня, іудеї відзначають Новий, 5771 рік, або Рош Ашана.

Євреї в Рош Ашана виконують основну заповідь - заповідь "сурмлення в шофар" (ритуальний ріг). У дні свята у всіх синагогах сурмлять в шофар. Тора називає свято Нового року "Йом труа" - "день сурмлення".

Звук рогу символізує крик людини, яка повертається до отчого дому після довгої відсутності, "свого роду крик душі".

За притчсею видатного єврейського релігійного вчителя Баал-Шем-Това, царський син, який залишив батька і виїхав в далекі країни, забув за роки мандрів рідну мову, а коли добрався до батькового палацу, заходився кричати і плакати в надії, що батько почує і прийме улюбленого сина.

Звук шофара, церемоніального роги, в який іудеї сурмлять у всіх синагогах, подібний до "крику серця людини, яка розуміє, що можна і треба жити інакше, і що вміє, що з Божою допомогою життя його здатна знайти всі барви духовності і праведності, радості і щастя".

Євреї-ортодокси, послідовники релігійної течії брацлавського хасидізму, щороку з’їжджаються до Умані зі всього світу, щоб помолитися на могилі засновника хасидізму цадика раббі Нахмана. Хасиди вірять, що на могилі цадика Всевишній краще почує їх молитви.

Нагадаємо, 4 вересня Черкаська обласна організація Всеукраїнського об´єднання "Свобода" провела в Умані марш проти "хасидського свавілля". За порушення українського законодавства двох паломників-хасидів видворено за межі держави, повідомив відділ зв'язків з громадськістю ГУМВС у Черкаській області. Конфлікти викликані несприйняттям та невиконанням окремими паломниками українського законодавства.

Читайте також:

В Умані націоналісти провели марш проти "хасидського свавілля"

На Київщині загорілася церква Московського патріархату

Православні та греко-католики відзначили Горіховий Спас

ВідеоІудеї всього світу зустрічають Новий рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: