Івано-Франківщина ініціює заборону комунізму

Із проханням дати правову оцінку злочинам комуністичному режиму депутати міста звернулися до президента Ющенка і голови ВР Литвина.

Івано-Франківська обласна рада звернулася до президента Віктора Ющенка та спікера Верховної ради Володимира Литвина з проханням дати правову оцінку злочинам комуністичного режиму в Україні.

"Вшановуючи пам’ять мільйонів невинно загиблих українців, знищених внаслідок злочинної діяльності в Україні комуністичного режиму, вважаємо обов’язком кожного держслужбовця, посадової особи вжити всіх заходів по недопущенню повторення подібних злочинів, морально реабілітувати усіх невинних жертв цієї людиноненависницької ідеології", - йдеться у документі.

"Український народ, як і багато інших народів світу, став заручником амбіцій нелюдських ідеологій: нацистської, фашистської та комуністичної", - додали депутати.

Вони також висловили думку про те, що "злочини комуністичної системи прирівнюються до злочинів проти людства, а всі злочини повинні бути покараними". На переконання івано-франківських депутатів, "не понесла моральної відповідальності і теперішня Комуністична партія України, як ідеологічно духовна спадкоємниця головного винуватця злочинів – КПРС".

Депутати Івано-Франківської обласної ради, з огляду на це, попросили президента та ВР “дати політико-історичну та гуманітарно-правову оцінку діяльності КПРС, Компартії УРСР та їх нинішнім ідеологічним спадкоємцям стосовно злочинів, вчинених в 1920-1950 роках, з подальшим законодавчим усуненням їх від державного управління; звернутись до парламентаріїв всіх країн, які постраждали від тоталітарних комуністичних ідеологій, із закликом спільними зусиллями розпочати підготовку до Міжнародного суду над злочинами комуністичних режимів та заборонити їх подальшу діяльність".

Водночас Івано-Франківська облрада закликала усі громадські організації України "дати належну оцінку злочинному комуністичному режиму та спрямувати свої зусилля на єднання українського народу і недопущення до влади жодних тоталітарних чи авторитарних режимів".

Рішення про звернення до центральної влади підтримали 85 із 95-ти депутатів Івано-Франківської облради.

Нагадаємо, у квітні депутати Львівської облради ухвалили звернення до ВР і Ющенка з вимогою заборонити комуністичну ідеологію і дати їй правову та гуманітарну оцінку.

Крім того, львівські депутати вимагали демонтувати радянські символи в Україні.

25 травня Служба безпеки порушила кримінальну справу за фактом здійснення геноциду в Україні в 1932-1933 роках, коли від голоду загинули мільйони громадян.

За словами одного з ініціаторів порушення справи щодо Голодомору, голови Українського інституту національної пам'яті Ігоря Юхновського, у цій справі не буде обвинувачуваних, а головною її метою є юридичне доведення судом факту вчинення злочину проти людства.

Читайте також:

Львів вимагає заборонити комуністичну ідеологію

Тимошенко поїхала до Польщі святкувати падіння комунізму

Ющенко закликає засудити злочини комунізму

"Свобода" хоче заборонити комуністів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: