Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Івано-франківські чиновники хочуть "декомунізувати" Діда Мороза та Снігуроньку

Батьки не знають, як довести дітям нові новорічні "установки".

"Декомунізувати" Діда Мороза та Снігуроньку, як нав'язану українцям спадщину Радянського Союзу, запропонували івано-франківським школам та дитсадкам місцеві чиновники-освітяни, повідомляє ТСН.12:00.

Відмовитися від послуг Діда Мороза та Снігуроньки адміністраціям шкіл та дитячих садків рекомендувало Івано-Франківське міське правління освіти. Оскільки ці персонажі не притаманні українській культурі. Натомість монополістом визнати одного-єдиного Святого Миколая, як це було 80 років тому.

Усе почалось з листа від мами школяра до міського управління освіти. Жінка пропонує кардинально змінити сценарії новорічних ранків. Вивчивши біографію персонажів, освітяни з'ясували: їх вигадали 80 років тому, щоби релігійні українці якнайшвидше забули Святого Миколая.

"1935 року після Голодомору Сталін дійсно зібрав тоді радянських письменників і сказав: треба щось придумати перед Новим роком, бо ж не будуть колядки співати. І Чуковський каже: нехай це буде Дід Мороз", - розповіла керівник міського управління культури Наталія Микула.

Родини у Івано-Франківську по-різному відносяться до ініціативи. 10-річна Софійка історії не знає, листа написала і Святому Миколаю, і вигаданому казковому діду. Як пояснити, що Дід Мороз може не прийти, мати не знає. У сім'ї Артишів декомунізацією не переймаються. До доньки Дід Мороз давно не ходить, але це не заважає їй отримувати подарунок новорічної ночі.

"Його не Дід Мороз принесе – від Діда Мороза звірятка передають: зайчик, лисичка чи ведмедик", - каже мати.

У батьківському самоврядуванні Івано-Франківська таку новацію порівнюють з ефектом "сухого закону": мета шляхетна, але результату, певні, не принесе. Дід Мороз не зникне, а піде "в підпілля". Аби перемогти його потрібні зміни у вихованні по всій Україні.

Зрештою, діяти радикально, івано-франківські освітяни не ризикнули. Школам та дитсадкам лише рекомендували самостійно зробити вибір. Хто і що обрав, запевняють чиновники, не контролюватимуть.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

ВідеоНа Прикарпатті пропонують декомонізувати Діда Мороза та Снігуроньку

Залиште свій коментар

Вибір редакції