Івано-франківські чиновники хочуть "декомунізувати" Діда Мороза та Снігуроньку

Батьки не знають, як довести дітям нові новорічні "установки".

"Декомунізувати" Діда Мороза та Снігуроньку, як нав'язану українцям спадщину Радянського Союзу, запропонували івано-франківським школам та дитсадкам місцеві чиновники-освітяни, повідомляє ТСН.12:00.

Відмовитися від послуг Діда Мороза та Снігуроньки адміністраціям шкіл та дитячих садків рекомендувало Івано-Франківське міське правління освіти. Оскільки ці персонажі не притаманні українській культурі. Натомість монополістом визнати одного-єдиного Святого Миколая, як це було 80 років тому.

Усе почалось з листа від мами школяра до міського управління освіти. Жінка пропонує кардинально змінити сценарії новорічних ранків. Вивчивши біографію персонажів, освітяни з'ясували: їх вигадали 80 років тому, щоби релігійні українці якнайшвидше забули Святого Миколая.

"1935 року після Голодомору Сталін дійсно зібрав тоді радянських письменників і сказав: треба щось придумати перед Новим роком, бо ж не будуть колядки співати. І Чуковський каже: нехай це буде Дід Мороз", - розповіла керівник міського управління культури Наталія Микула.

Родини у Івано-Франківську по-різному відносяться до ініціативи. 10-річна Софійка історії не знає, листа написала і Святому Миколаю, і вигаданому казковому діду. Як пояснити, що Дід Мороз може не прийти, мати не знає. У сім'ї Артишів декомунізацією не переймаються. До доньки Дід Мороз давно не ходить, але це не заважає їй отримувати подарунок новорічної ночі.

"Його не Дід Мороз принесе – від Діда Мороза звірятка передають: зайчик, лисичка чи ведмедик", - каже мати.

У батьківському самоврядуванні Івано-Франківська таку новацію порівнюють з ефектом "сухого закону": мета шляхетна, але результату, певні, не принесе. Дід Мороз не зникне, а піде "в підпілля". Аби перемогти його потрібні зміни у вихованні по всій Україні.

Зрештою, діяти радикально, івано-франківські освітяни не ризикнули. Школам та дитсадкам лише рекомендували самостійно зробити вибір. Хто і що обрав, запевняють чиновники, не контролюватимуть.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

ВідеоНа Прикарпатті пропонують декомонізувати Діда Мороза та Снігуроньку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: