Іванов каже, що Україна в НАТО - це фантастика

Віце-прем'єр Росії Сергій Іванов не може собі уявити Україну членом НАТО.

Він також впевнений, що російське керівництво зробить все, щоб продовжити оренду баз Чорноморського флоту в Криму.

"Я б хотів знати, коли в Україні буде проведений референдум з приводу вступу в НАТО. Ось він все і покаже", - заявив Іванов.

"Уявити собі Україну членом НАТО при всій моїй багатій фантазії я не можу. Адже це - автоматом візовий режим", - відзначив віце-прем'єр.

На питання, що Росія робитиме, якщо Україна в 2017 році відмовиться продовжувати оренду для Чорноморського флоту, Іванов відповів, що до цього "ще дожити до 2017 року треба. Я не сумніваюся, що російське керівництво зробить все, щоб продовжити оренду, і робитиме різні пропозиції".

За словами Іванова, будь-який флот, який базується тільки в одному пункті, уразливий.

"Саме тому ще п'ять років тому була прийнята федеральна цільова програма зі створення місць базування Чорноморського флоту на території Росії: у районі Новоросійська, Туапсе. І, до речі, події серпня цього року чітко показали, що нам окремі пункти базування потрібні і в Краснодарському краю. У будь-якому випадку ми цю програму виконуватимемо і частина флоту - адже це не тільки кораблі, але і морська піхота, морська авіація, величезна наземна інфраструктура - переводити в інші точки", - сказав віце-прем'єр.

Іванов нагадав також, що угода про Чорноморський флот приймалася в пакеті з іншими документами.

"І якщо висмикувати одне, доведеться переглядати і інші угоди", - зазначив він.

Кажучи про Грузію, Іванов висловив сумнів, що її вступ в НАТО підсилить безпеку Північноатлантичного альянсу. Поки що, за словами Іванова, європейці зрозуміли, що Грузія в серпні влаштувала авантюру, і тому відмовили в приєднанні Тбілісі до плану дій щодо членства в НАТО.

"Що буде далі, не знаю. Якщо Грузія не змінить своєї політики і НАТО вирішить, що вона гідна вступу до альянсу, перешкодити цьому ми не зможемо. Інша справа, що Грузія буде прийнята в НАТО без Південної Осетії і Абхазії", - відзначив Іванов.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: