Ієрархи УПЦ КП вирішують, чи висувати представника на посаду очільника Помісної церкви

У резиденції Філарета відбувається Архієрейський собор.

В резиденції патріарха Філарета сьогодні, 13 грудня, зібралися всі ієрархи Української православної церкви Київського патріархату - це останнє зібрання перед призначеним на суботу, 15 грудня, об'єднавчим собором, передає ТСН.

Архієрейський собор має визначитися, чи висуватиме Київський патріархат свого представника на посаду очільника Помісної церкви, кого саме та якою бачить процедуру обрання предстоятеля.

Кілька днів тому стало відомо про протиріччя між Києвом і Константинополем. Київський патріархат волів, аби за предстоятеля голосували відкрито на спільному зібранні вірян, священиків та єпископів. Натомість у Вселенському патріархаті виступали за таємне голосування за участю церковних ієрархів. Чи вдасться досягти компромісу - стане відомо за результатами сьогоднішнього собору УПЦ КП.

Які питання непокоять Київський патріархат читайте у матеріалі: УПЦ КП розкрила свою позицію щодо правил проведення Об'єднавчого собору.

У день об'єднавчого собору ТСН покаже спецвипуск новин

Відео У Київському патріархаті готові до конструктивного діалогу з Константинополем

У Києві починаються консультації з майбутніми учасниками Об'єднавчого собору. Собор має відбутися вже у найближчу суботу. До української столиці має прибути екзарх вселенського патріарха Митрополит Емануїл. Саме він, за інформацією ТСН, має презентувати архієреям пропозиції до статуту. Від дискусії, яка триватиме наступні дні, і залежатиме доля Собору. 

У Київському патріархаті готові до конструктивного діалогу з Константинополем

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів