Із керівництва кримського парламенту вигнали російських націоналістів

Усіх висуванців "Російської громади Криму" звільнено з посад в уряді АРК. Проросійські активісти тепер думають про блок Симоненка.

Російські націоналісти Криму остаточно порвали з місцевими "регіоналами". У середу сесія Верховної Ради автономії звільнила усіх висуванців "Російської громади Криму" з посад у місцевому парламенті. Тепер прокремлівські сили півострова шукають нових політичних союзників.

Депутати кримського парламенту призначили першим віце-спікером "регіонала" Григорія Іоффе, колишнього журналіста і керівника мандатної комісії, якого вважають дуже близьким до спікера Анатолія Гриценка. Він замінив голову "Російської громади Криму" Сергія Цекова, який кілька тижнів тому вийшов із Партії регіонів.

Проросійські активісти втратили ще дві високі парламентські посади – керівників постійних комісій з науки та освіти і з питань молоді і культури. Ці крісла посіли "регіоналка" Валентина Туманова та член фракції БЮТ Юрій Могаричов.

"Бютівці" отримали також посаду керівника постійної комісії із соціальних питань та охорони здоров’я, яка звільнилася після усунення з кримського владного Олімпу висуванців партії "Союз".

Останні ж на сесії заявили про те, що їхня фракція, "зважаючи на чинне законодавство є фракцією меншості, яка опозиційна до правлячого режиму". Один із лідерів "Союзу" Володимир Кличников зазначив, що його соратники вважають "своїм обов’язком всіма законними методами боротися за дотримання принципів народовладдя в інтересах Криму і кримчан".

Раніше "союзівці" і російські націоналісти заявляли, що не залишать у спокої Анатолія Гриценка та "регіоналів", але їхня активність на сесії в череду була поміркованою, а виступи – критично-конструктивними. Поза межами парламенту вони змогли зібрати на мітинг не більше пів тисячі своїх прихильників.

Новообраний перший віце-спікер Григорій Іоффе сказав, що нові опозиціонери поспішили розпочати виборчу кампанію, сподіваючись, що вибори до Верховної Ради Криму відбудуться навесні 2010 року. "Головним чинником всіх нинішніх процесів у парламенті Криму є термін наших повноважень, – зазначає пан Іоффе. – Новонароджена опозиція зробила фальстарт. Бо, якщо вибори відбудуться 2011 року, то так рано стартувати – не вигідно. До того ж, вони ще й місця втратили в керівних органах Криму".

Григорій Іоффе каже, що тепер новим опозиціонерам тільки й залишається, що рекламувати себе і пропонувати свої послуги більш сильним партнерам.

Тим часом представники "Союзу" і Російського блоку заявляють, що "регіонали" проміняли їх на співпрацю з БЮТом. Мовляв, у кримському парламенті тепер нова коаліція – Партії регіонів і Блоку Юлії Тимошенко. "Регіонали" з цього приводу поки мовчать, а от представники БЮТу це категорично спростовують. Згаданий депутат-"бютівець" Юрій Могаричов сказав журналістам, що отримання його соратниками керівних посад в парламенті не означає входження в коаліцію, а є "цілком нормальною світовою практикою" для контролю опозицією влади. Разом з тим, він заявив, що на цих посадах "бютівці" сприятимуть роботі уряду Юлії Тимошенко.

Водночас, з’явилася інформація про те, що "Російська громада" і Російський блок підшукують собі нових політичних партнерів взамін Партії регіонів, із якою вони розсварилися, і ними можуть стати комуністи та їхній "Лівий фронт" на чолі з Петром Симоненком.

На мітингу біля кримського парламенту лідер Російського блоку Олександр Свистунов повідомив, що тільки повернувся з Києва, де був на з’їзді лівих і ліво-центристських сил. "У них і нас однакові вимоги. Нам потрібна російська мова! Нам потрібен російський державний статус, як нації, що є державотворчою на Україні. І нам потрібен російський Крим разом із Росією!", – заявив Олександр Свистунов. Правда, він не уточнив, чи вже ухвалене рішення про приєднання Російського блоку до лівих Петра Симоненка, і на яких умовах.

Нагадаємо, 21 жовтня Центральна виборча комісія України вже отримала документи на реєстрацію кандидатом у президенти України голови комуністичної партії України Петра Симоненка – висуванця від Лівого блоку.

Читайте також:

Бійка депутатів під парламентом Криму

У Криму комуністи напали на намет "Купуй українське"

Спікер Криму в суді вимагає від Москаля 200 тисяч гривень

Парламент Криму за 5 хвилин позбувся усіх конкурентів спікера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: