Із системи безпеки на шахті "Степова" зникли всі дані з дня вибуху - Зубко

Остання інформація була о 7:30, а наступна - о 12:38. Аварія відбулася об 11:38.

На львівській шахті "Степова", де 2 березня пролунав вибух, із системи безпеки УТАС були знищені всі дані з 7:30 до 12:38. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, повідомляє Еспресо.TV.

"Також питання виникло. Я думаю, що вже за результатами урядової комісії, правоохоронні органи будуть проводити розслідування, чому саме під час вибуху були знищені всі дані системи УТАС. Остання інформація була о 7:30, а наступна інформація була тільки о 12:38. Аварія відбулася об 11:38", - каже Зубко.

Зазначимо, УТАС - система забезпечення комплексної безпеки шахт, яка безперевно здійснює контроль параметрів машин технологічних комплексів і рудникової атмосфери. Також ця система повідомляє про підвищення рівня метану у шахті.

Нагадаємо, вибух на шахті "Степова" прогримів вдень 2 березня. На місце трагедії терміново вилетів прем'єр Гройсман із керівництвом Міненерго і ДСНС. Президент України Петро Порошенко оголосив всеукраїнську жалобу через загибель шахтарів. Поліція ж почала офіційне розслідування причин інциденту. Тим часом експерти кажуть, що найвірогіднішими є порушення техніки безпеки охорони праці або раптовий викид метану. Менш імовірною є версія про те, що вибух спричинила підготовка копальні до збільшення видобутку вугілля. Постраждалих і тих, кого спершу рахували зниклими безвісти, через кілька годин підняли на поверхню. Внаслідок вибуху на місці трагедії загинули 8 шахтарів

ВідеоВіце-прем’єр констатував, що шахта "Степова" була однією з найбільш аварійних

Залиште свій коментар