Із заступника голови СБУ Дурдинця зняли всі звинувачення

Печерський суд Києва не побачив нічого кримінального в тому, що Тиберій Дурдинець незаконно перебував на посаді заступника голови СБУ.

Печерський суд Києва скасував постанову про порушення кримінальної справи проти колишнього заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця.

Цю інформацію підтвердили кілька депутатів Верховної Ради. Рішення було винесено ще в минулу п'ятницю. Суддя Печерського суду Сергій Вовк не визнав доводів Генеральної прокуратури, яка наполягала на кримінальному покаранні для високопоставленого силовика за незаконне перебування на посаді.

Як повідомив заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Сівкович, одночасно із закриттям кримінальної справи Печерський суд припинив і міжнародний розшук Дурдинця, в який він був оголошений в травні.

У свою чергу голова комітету Верховної Ради з боротьби з оргзлочинністю та корупцією Ігор Калетник повідомив, що ще не пройшов 10-денний термін, протягом якого Генеральна прокуратура може подати апеляцію. До цього моменту екс-заступник голови спецслужби буде залишатися в розшуку.

При цьому Калетник дав зрозуміти, що він вважає суддю, який приймав рішення у справі Дурдинця, необ'єктивним. "У Печерському суді є суддя, до якого дивним чином потрапляють скандальні справи, навіть якщо вони розслідуються на Місяці або на Сонце. І в більшості випадків виносяться неправосудні рішення", - заявив Калетник.

Він також повідомив, що в парламенті буде створена робоча група спільно з представниками прокуратури, яка проаналізує всі рішення, прийняті цим співробітником Печерського суду. Депутат також повідомив, що кілька днів тому Верховний суд прийняв до розгляду скаргу представників парламентського комітету з боротьби з організованою злочинністю на рішення Вищого адміністративного суду у ще одній справі проти Тиберія Дурдинця.

Він нагадав, що у своєму позові депутати домагаються визнати незаконним призначення Дурдинця на посаду заступника голови СБУ в жовтні 2007 року, оскільки це не було узгоджене з парламентським комітетом, як того вимагає закон. Вищий адмінсуд не задовольнив позов парламентаріїв, і тепер вони сподіваються на рішення вищої судової інстанції.

Нагадаємо, в лютому Окружний адмінсуд відсторонив Тиберія Дурдинця з посади заступника голови СБУ, всупереч чому він продовжував виконувати обов'язки до червня, поки його не звільнив президент. Невиконання судового рішення стало офіційною причиною для порушення Генпрокуратурою кримінальної справи проти скандального співробітника спецслужби навесні цього року.

Читайте також:

Слідчі обшукали квартиру і кабінет заступника голови СБУ Дурдинця

Скандального заступника голови СБУ наказали знайти і привести до суду

Суд вирішив заарештувати заступника голови СБУ

Наливайченко звільнив свого скандального заступника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: