Ізраїль попереджає, що антисемітизм доведе Україну до регресу

Реєстрація мера Ужгорода Сергія Ратушняка кандидатом у президенти залишається однією з головних тем в ізраїльській пресі.

В Ізраїлі надзвичайно стурбовані проявами національної нетерпимості у ході нинішньої президентської кампанії в Україні. Про це заявив голова департаменту МЗС Ізраїлю у зв’язках з пресою Йосеф Леві.

За його словами, реєстрація ужгородського мера Сергія Ратушняка кандидатом у президенти стала апогеєм цих тенденцій.

"Пан Ратушняк відомий своїми антисемітськими висловлюваннями, серед яких і заперечення Голокосту. Саме тому, у межах нашого мандату, ми висловлюємо жаль, що діяч із відверто антисемітськими поглядами балотуватиметься у президенти України - дружньої, важливої і союзницької нам держави", - сказав Леві.

Він додав, що крім зусиль українського керівництва у боротьбі із національною нетерпимістю та спробами заперечення Голокосту, передусім, в українських інтересах, щоб кандидат з "такою ганебною антисемітською риторикою не привів Україну до регресу".

Водночас, Леві спростував, що МЗС Ізраїлю "засуджує" такі події в Україні – й наголосив, що його відомство висловлює "жаль" з приводу балотування Ратушняка.

Представник МЗС Ізраїлю зазначив, що рішення українського ЦВК, а також весь виборчий процес є виключно внутрішньою справою суверенної України.

Наразі рішення ЦВК щодо реєстрації мера Ужгорода кандидатом у президенти України залишається однією з міжнародних топ-тем в ізраїльській пресі. Заголовок одного з видань повідомляє, що "Уперше неонацистові дозволили балотуватися в президенти України".

Як відомо, мер Ужгорода Сергій Ратушняк став відомим завдяки низці скандальних антисемітських заяв. Зокрема, він у кількох виступах назвав політика Арсенія Яценюка "знахабнілим єврейчиком, який плутає вибори президента України з виборами до сільради Ізраїлю", а також зробив кілька різких заяв на адресу євреїв.

Обурення заявами мера про євреїв висловили як представники єврейської громади України, так і офіційний Ізраїль. Єрусалим закликав українських політиків дати відсіч подібній риториці ужгородського градоначальника.

Читайте також:

Ізраїль засудив реєстрацію Ратушняка кандидатом у президенти

Ратушняк-президент позакривав би всі державні кордони

ЦВК зареєструвала Ратушняка кандидатом в президенти

Мер Ужгорода обізвав Яценюка "знахабнілим єврейчиком" і масоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: