Ізраїль вирішить питання безвізового режиму з Україною за два тижні

Таких домовленостей було досягнуто в Ізраїлі у ході позачергових міжміністерських слухань, присвячених темі безвізового режиму з Україною.

Пропозицію щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Ізраїлем за два тижні буде винесено на розгляд ізраїльського Кабміну.

Незгодні із цією ініціативою члени урядової коаліції пообіцяли більше не блокувати слухання з цього питання.

Таких домовленостей було досягнуто в Ізраїлі у ході позачергових міжміністерських слухань, присвячених темі безвізового режиму з Україною.

За два тижні усі відповідні відомства мають провести додаткові консультації.

Принципової домовленості щодо скасування візового режиму було досягнуто на початку грудня у ході переговорів, які відбулися в Києві між главою МЗС Ізраїлю Авігдором Ліберманом і прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Тоді ж було визначено і термін підписання офіційної угоди - червень 2010 року, повідомив міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман, посилаючись на модель переговорів щодо візового питання з Росією.

"За нашим попереднім досвідом, це зайняло у нас тоді з Росією півроку. Це відпрацювання таких технічних деталей. Сподіваюся, ми зможемо втриматися у цих рамках у всьому, що пов'язано з Україною", - сказав він.

Втім, спроба голови ізраїльського МЗС винести це питання на розгляд Кабміну наштовхнулася на різку незгоду міністра внутрішніх справ країни Елі Ішая. Перше засідання Кабінету міністрів Ізраїлю з цієї теми мало відбутися ще наприкінці грудня.

Проте, міністр Ішай щоразу блокував внесення української теми у порядок денний засідання уряду. Свою позицію він аргументував тим, що запровадження безвізового режиму з Києвом неодмінно призведе до збільшення криміналу й виникнення відкритого ринку торгівлі живим товаром.

Різкі вислови Ішая викликали хвилю обурення серед інших учасників коаліції.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху призначив міжміністерські слухання, аби й противники, і прибічники безвізового режиму виступили з власними аргументами.

Представники МЗС і Мінтуризму Ізраїлю переконують, що скасування віз не лише полегшить доступ українським прочанам до християнських святинь та ізраїльським до юдейської святині в Умані, але й принесе суттєві прибутки економікам обох країн.

Посол України в Ізраїлі Ігор Тимофєєв також вважає, що скасування віз - "процес обопільно вигідний" для України та Ізраїлю.

Читайте також:

Глава МВС Ізраїлю назвав Україну джерелом повій

Ізраїль гальмує безвізовий режим з Україною

Україна та Ізраїль введуть безвізовий режим 2010 року

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: