Ізраїль вперше видав Україні свого громадянина, підозрюваного у злочині

6 липня завершилася ініційована ГПУ в 2002 році екстрадиція з Ізраїлю громадянина цієї країни, якого підозрюють у вбивстві дніпропетровського міліціонера.

Ізраїль екстрадував в Україну свого громадянина, який розшукувався за підозрою у вбивстві співробітника міліції в 1997 році в Дніпропетровську. Успішна екстрадиція громадянина Ізраїлю в Україну є першою в історії українсько-ізраїльських відносин.

Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, 6 липня завершилася ініційована ГПУ в 2002 році екстрадиція з Ізраїлю громадянина цієї країни. Його було доставлено під конвоєм авіарейсом "Тель-Авів - Київ".

Правоохоронні органи не повідомляють прізвище злочинця, проте найімовірніше йдеться про колишнього чемпіона Європи з тхеквондо Олександра Перцова. Він переїхав до Ізраїлю в 1999 році. У 2002 році влада України звернулася до міністерства юстиції Ізраїлю з проханням екстрадувати Перцова, підозрюваного у вбивстві міліціонера. Вбивство, за даними українських правоохоронних органів, було здійснене, коли міліціонер зупинив Перцова для обшуку. Після тривалої судової тяганини Верховний суд Ізраїлю у березні 2009 року дав згоду на екстрадицію колишнього мешканканця Дніпропетровська.

Як зазначили в Генпрокуратурі, що процес екстрадиції цього громадянина був ускладнений тим, що, відповідно до статті 6 Європейської конвенції про видачу правопорушників від 1957 року, учасниками якої є Україна й Ізраїль, договірна сторона має право відмовити у видачі своїх громадян.

Таким чином, Ізраїль не дає згоди на екстрадицію особи, проти якої було висунуто обвинувачення, поки в ізраїльському суді не буде доведено, що існують достатні підстави для притягнення його до відповідальності у випадку здійснення особою такого правопорушення в Ізраїлі.

Тільки в 2007 році після зазначених процедур компетентним органом Ізраїлю було прийнято початкове рішення про допустимість екстрадиції цього підозрюваного в Україну, однак фактична передача його українським правоохоронцям через численні й тривалі апеляції у вищі суди робила екстрадицію неможливою.

Остаточне рішення прийняв в 2010 році Вищий суд справедливості Ізраїлю, який визнав, що видача не суперечитиме національному законодавству й не порушуватиме права громадянина.

За даними прес-служби, успішна екстрадиція громадянина Ізраїлю в Україну є першою екстрадицією із цієї країни в історії українсько-ізраїльських відносин й, на думку ізраїльських колег, сприятиме рішенню інших запитів Генпрокуратури про видачу правопорушників, які ухиляються від слідства на території Ізраїлю.

Зазначимо, що українська сторона раніше видавала ізраїльським правоохоронцям громадян Ізраїлю, підозрюваних у злочинах. Зокрема, Генпрокуратура 19 жовтня 2009 року екстрадувала до Ізраїлю "чорного трансплантолога" Міхаеля Зіса, якого підозрювали у незаконних операціях з пересадки внутрішніх людських органів.

Читайте також:

20 українців затримано у справі про викрадення картини Караваджо

Іспанія видала Україні підозрюваного у вбивстві віце-прем’єра Криму

Україна екстрадувала до Ізраїлю хірурга Зіса

Україна видала Молдові "організаторів державного перевороту"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: