Ізраїль закликав Україну покарати мера-антисеміта Ратушняка

МЗС Ізраїлю сподіваються на здоровий глузд і порядність українських політиків, які мають відреагувати на заяви Ратушняка.

В Ізраїлі стурбовані проявами "антисемітської риторики" в Україні. Недавно мер Ужгорода Сергій Ратушняк піддав критиці кандидата в президенти Арсенія Яценюка і пов’язав її з його нібито єврейською національністю.

Як повідомив речник зовнішньополітичного відомства Ізраїлю Ігаль Пальмор, у Єрусалимі вважають неприйнятним використання у політичному житті будь-яких антисемітських та расистських гасел. Тому в Ізраїлі сподіваються на здоровий глузд і порядність українських політиків, які мали б дати відсіч подібній риториці, наголошує Пальмор.

Водночас на думку Ефраїма Зурова з єрусалимського Центру Візенталя, із наближенням президентських виборів розігрування "антисемітської карти" в українській політиці лише загостриться.

"В останні роки ми спостерігаємо зростання в Україні антисемітських інцидентів різного характеру. Головна проблема в тому, що українська влада ніколи не докладала достатніх зусиль з тим, щоби викоренити це явище", - каже Зуров.

Разом з тим експерт прогнозує досить стриману реакцію офіційного Єрусалима на вірогідне повторення конфліктів на кшталт останнього за участі ужгородського міського голови Сергія Ратушняка й кандидата Арсенія Яценюка.

Натомість, зазначає представник правозахисного центру, у разі повернення "антисемітської карти" на український агітаційний олімп у період президентської кампанії, варто очікувати на жорстку критику від міжнародної спільноти, що може негативно вплинути на імідж України у світі.

Нагадаємо, 6 серпня очолювана Арсенієм Яценюком партія "Фронт змін" заявила, що мер Ужгорода Сергій Ратушняк побив їхню агітаторку.

Сам Ратушняк заперечив факт побиття дівчини. При цьому, коментуючи діяльність "Фронту змін", мер назвав Яценюка "знахабнілим єврейчиком" а його партію – масонською організацією.

Заява ужгородського градоначальника обурила українських євреїв. Один з лідерів єврейської громади України Євген Червоненко закликав керівників Генпрокуратури, МВС та СБУ відреагувати на антисемітські висловлювання мера Ужгорода Сергія Ратушняка.

За його словами, це не просто "розпалення міжнаціональної ворожнечі, це чистої води нацизм".

Натомість прибічники Яценюка рішуче заперечили, що їхній лідер має єврейське коріння. "Арсеній Яценюк, який є українцем, батьки якого українці, батьки його батьків є теж українцями, не допустить, щоби в Україні права людини будь-якої національності переслідувалися, щоб вони якось утискались", - заявили у "Фронті змін".

Читайте також:

Коломойський: Ратушняку потрібен психіатр, а Яценюку нічого бігати за метрикою

Ратушняк: Балога побив голову апеляційного суду Закарпаття

Ратушняк звинуватив оточення Яценюка в педофілії

Ужгородська прокуратура знову завела справу на Ратушняка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: