Кабмін: бідніші за Україну тільки Молдова і Албанія

В уряді стверджують, що непопулярні реформи необхідні країні, хоча й визнають, що позитивний результат вони дадуть не одразу.

сергій тігіпко
Сергій Тігіпко
Україні потрібно продовжувати непопулярні економічні реформи, оскільки зволікання веде до занепаду економіки та зубожіння населення. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко.

Урядовець запевнив, що для нього економічні перетворення в країні важливіші за політичний рейтинг. "Країна відстає, відстає і відстає. Пенсії все нижче і нижче. Бідніші за нас тільки Молдова і Албанія. Всі країни рухаються вперед, а ми всі боїмося за свій рейтинг", - обурився Тігіпко.

За його словами, реформи, які ініціює чинна влада, дадуть результат не одразу, а через певний час, і саме тоді їх треба буде оцінювати.

"Але я просто розумію як економіст, що тут прямий зв’язок проведення цих популярних або непопулярних реформ з пенсіями і заробітною платою. Для мене це точка і аксіома. Це питання: чи зможу я якимсь чином пояснити і одержати значну підтримку. Я скажу відверто, рідко кому на початку реформ вдавалося (одержати підтримку)... Якби була можливість проводити популярні реформи, і це давало б результат - немає проблем. Але питання зараз стоїть так: або реформи, або рейтинги", - заявив Тігіпко.

За його словами, ситуація у ряді країн підтверджує, що проведення непопулярних реформ не означає втрату політичного рейтингу. Як приклад він навів Грецію, де соціалісти провели непопулярні реформи і перемогли на парламентських виборах, Швецію, де правоцентристи збільшили пенсійний вік і також отримали перемогу на парламентських виборах, Грузію, де були проведені, за словами Тігіпка, "не дуже прості для населення" реформи, проте владу підтримали на місцевих виборах.

Нагадаємо, уряд незабаром планує розпочати пенсійну реформу: перший почне етап реалізовуватися вже в грудні цього року.

Кабінет міністрів планує до 10 грудня передати у Верховну раду проект закону про пенсійну реформу, аби виконати умову Міжнародного валютного фонду і отримати до кінця року транш у розмірі 1,6 млрд дол.

Згідно з текстом оновленого меморандуму між Кабміном та МВФ, пенсійний вік для жінок має зрости з 55 до 60 років.

Крім того, розробники пенсійної реформи припускають, що підвищення пенсійного віку на п'ять років, тобто до 65, може торкнутися і чоловіків.

Читайте також:

Європейські ЗМІ: Україна – держава убогих і злочинців

У Європі біднішими за українців є лише молдавани

Кожній десятій українській родині не вистачає грошей на їжу

Уряд заявив про початок непопулярних реформ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: