Кабмін дозволив "Нафтогазу" знизити ціну на газ для населення

Дата публікації
Перегляди
7559
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кабмін дозволив "Нафтогазу" знизити ціну на газ для населення

Фото: НАК "Нафтогаз України"

Ціна буде залежити від вартості газу для промислових споживачів.

Кабінет Міністрів України надав можливість "Нафтогазу" знизити ціни на газ для населення від квітня 2019 року.

Відповідне рішення було ухвалено урядовцями у середу, 3 квітня, повідомляє прес-служба уряду.

Згідно з рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, "Нафтогаз" зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати.

"Якщо ціна для промисловості зростає, "Нафтогаз" має продавати газ для населення за ціною, встановленою Урядом України", - йдеться у повідомленні.

За прогнозами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, тенденція до зниження цін на газ спостерігатиметься в Україні до грудня 2019 року. Це й дало підстави Уряду знизити ціну на газ для населення, додають у Кабміні.

Нагадаємо, 19 жовтня 2018 року Кабінет міністрів під час екстреного засідання одноголосно підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5%. Відтак, з метою створення конкурентних відносин на ринку газу для населення, "Нафтогаз" запропонував уряду скасувати державне регулювання цін на газ для населення. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман не підтримав таку пропозицію. Від 1 листопада 1 тисяча кубометрів газу коштує 8850 гривень.

Крім того, Україна взяла на себе зобов`язання перед Міжнародним валютним фондом підвищити ціну на газ для населення на 15% від 1 травня 2019 року, а також від 2020 року зрівняти ціни для населення до ринкових. Згодом у НАК "Нафтогаз" заявили, що у декількох регіонах України облгази та газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів у квитанціях на оплату газу. Зокрема, в листопаді багато українців отримали платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами. 30 січня Кабінет міністрів рекомендував НАК "Нафтогаз України" забезпечити 100% домогосподарств України лічильниками газу.

Адмінсуд визнав тарифи на газ необґрунтованими за позовом Тимошенко

Адмінсуд визнав тарифи на газ необґрунтованими за позовом Тимошенко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
7559
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація