Кабмін хоче долучитися до проекту Великого адронного колайдера

Успішна реалізація цієї угоди можлива, оскільки в реалізації проекту Великого адронного колайдера вже задіяні українські вчені і технології.

Кабінет міністрів планує підписати документ про співпрацю з Центром європейських ядерних досліджень (Швейцарія), зокрема в рамках дослідницької програми Великого адронного колайдера.

Про це на прес-конференції в Києві у вівторок повідомив віце-прем’єр України Володимир Семиноженко.

"Вже підготовлено відповідне звернення прем’єр-міністра України (від Миколи Азарова - ред.) до CERN для того, щоб ми більше і з новою якістю підготували нашу співпрацю", - сказав він.

Семиноженко підкреслив, що успішна реалізація цієї угоди можлива, оскільки в реалізації проекту Великого адронного колайдера вже задіяні українські вчені і технології.

Зокрема, в проекті брали участь Науково-дослідний технологічний інститут приладобудування, Інститут сцинтиляторних матеріалів НТК "Інститут монокристалів НАН України", Український інститут теоретичної фізики ім. Боголюбова НАН України, Харківський фізико-технічний інститут.

Всього в рамках проекту Великого адронного колайдера взяли участь 17 українських учених, за роботу яких отримано 1,2 млн доларів.

Як повідомлялося, CERN у вересні 2008 року почав перший експеримент на найбільшому в світі прискорювачі елементарних частинок - Великому адронному колайдері (Large Hadron Collider, LHC). Проте колайдер був зупинений практично одразу після запуску.

Ця споруда побудована на 100-метровій глибині під кордоном Франції та Швейцарії і є 27-кілометровим кільцевим тунелем, в якому встановлено прискорювач заряджених частинок у вигляді гігантської труби.

Мета досліджень - запустити пучки протонів у різні боки, розігнати їх до величезних швидкостей, близьких до світлових, після чого частина з них зіткнеться між собою з енергією 14 тераелектронвольт. При таких енергіях повинні народжуватися нові елементарні частини, і вчені мають намір наблизитися до відповіді, як був створений Всесвіт, зокрема, - експериментально довести існування бозона Хіггса, або «частинки Бога», яка, згідно з Стандартною Моделлю фізики, створила всю масу Всесвіту.

Крім того, вчені мають намір перевірити низку теорій про створення Світу. Зокрема, теорію "суперсиметрії", "хіггсовський механізм", так звані "екзотичні" теорії. А також вивчити найважчі з відомих на сьогодні фундаментальних частинок топ-кварки і провести зіткнення ядер свинцю, в результаті яких очікують утворення температур близько півтора трильйонів градусів, що існували лише на самому початку Всесвіту.

Читайте також:

У колайдері відбулися перші зіткнення пучків протонів

Великий адронний колайдер встановив новий рекорд

Великий колайдер знову запускають: він почне зіштовхувати потоки частинок

ВідеоКабмін хоче залучитися до проекту Великого адронного колайдера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: