Кабмін має намір урізати фінансування Ради майже на 200 млн

Грошей, що виділяються вистачить лише на виплату заробітної плати народним депутатам і співробітникам апарату.

Міністерство фінансів у проекті держбюджету на 2010 рік пропонує виділити на утримання Верховної ради 477 млн грн. Це на 195 млн менше, ніж закладено в кошторисі на поточний рік.

Як повідомив заступник голови регламентного комітету парламенту Сергій Сас (БЮТ), грошей, що виділяються вистачить лише на виплату заробітної плати народним депутатам і співробітникам апарату.

Глава профільного комітету Олександр Єфремов (Партія регіонів) додав: щоб проіснувати до кінця року, депутатам потрібно як мінімум 97 млн грн додатково. "Інакше працівники апарату перестануть отримувати зарплату, депутати - на відрядження, також ми не зможемо фінансувати їх проживання в готелі", - поскаржився Єфремов.

Щоб не допустити фінансового колапсу, керівництво парламенту звернулося з проханням до прем'єр-міністра виділити гроші зі стабілізаційного фонду. У випадку, якщо парламент не зуміє домогтися збільшення фінансування, депутатам доведеться наступного року істотно скоротити штат співробітників апарату Верховної ради, а у відрядження їздити за свій рахунок.

"У нас цього року через дефіцит бюджету вже відпала привілея безкоштовного житла, ми перестали користуватися залами офіційних делегацій в аеропорту Бориспіль, у нас вже немає чим платити за бензин", - нарікає член регламентного комітету Валерій Камчатний (БЮТ). Його соратник Лев Бірюк в зв'язку з труднощами у фінансуванні пропонує оптимізувати апарат Верховної ради і скоротити водіїв. "Якщо у нас немає чим платити за бензин, навіщо утримувати водіїв, які не їздять?" - Запитує він.

За словами Саса, складна ситуація з фінансуванням вищого законодавчого органу виникла вперше за останні десять років. Він зазначив, що народні депутати вже "проїли" всі ліміти. "Крім відсутності бензину, є заборгованість перед авіакомпаніями, зростає борг за трансляцію засідань парламенту", - зазначив Сас. За його словами, близько 10 млн грн на сьогоднішній день парламент заборгував готелю "Київ", в якому проживає частина депутатів. Ще 18 млн грн набігло з минулого року за капітальний ремонт будівлі парламентських комітетів на вулиці Садовій, 3.

У Кабміні про проблеми парламенту нічого не відають. "Якщо таке звернення буде, ми його розглянемо. Але я про нього вперше чую", - заявив міністр Кабінету міністрів Петро Крупко. Як вихід із ситуації він запропонував багатим депутатам взяти на утримання бідних. "Хай заможні депутати скинуться і підтримають тих, у кого немає грошей", - з іронією сказав він.

Читайте також:

Депутати Верховної ради розіграли квартири у лотерею

Військові вимагають в уряду і Ради 20 мільярдів

Рада зобов'язала Литвина попросити у Тимошенко 97 млн

Рада відмовилася від "пивних" мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: