Кабмін не врахує ініціативи президента

Кабінет міністрів не має наміру враховувати "соціальні ініціативи президента" під час підготовки бюджету на 2008 рік.

Віктор Ющенко та Микола Азаров
УНІАН
У Кабміні не збираються враховувати "ультиматуми та передвиборчі нападки".
Кабінет міністрів України у ході підготовки проекту Державного бюджету на 2008 рік враховував і буде враховувати різні конструктивні пропозиції, але не ультиматуми та передвиборчі нападки. Про це йдеться в заяві прес-служби Кабміну, на яку посилається УНІАН.

“Ні Конституція України, ні Бюджетний кодекс, ні закони України не передбачають такої норми, як “соціальні ініціативи Президента України”, а також не містять права Президента ультимативно вимагати введення до бюджету будь-яких норм”, - йдеться у заяві.

У прес-службі Кабміну наголошують, що відповідно до статті 116 Конституції України виключно Кабінет міністрів України “розробляє і здійснює загальнодержавні програми економічного, науково-технічного, соціального і культурного розвитку України”, а також “розробляє проект закону про Державний бюджет України і забезпечує виконання затвердженого Верховною Радою України Державного бюджету України, подає Верховній Раді звіт про його виконання”.

“Закладені урядом до проекту бюджету соціальні стандарти і гарантії ширші і глибші, ніж те, що називають “соціальними ініціативами Президента”. І найголовніше, що вони виважені, збалансовані з реальними доходами, які отримає наступного року казна держави”, - наголошує прес-служба Кабміну.

Анатолій Кінах і Микола Азаров
УНІАН
Економічний блок уряду ігноруватиме вимоги президента щодо соціальної політики.
В уряді вважають, що соціальні ініціативи президента України не підкріплено реальними ресурсами економіки та що вони „становлять реальну загрозу виникнення дисбалансу бюджету та порушення макроекономічної стабільності, розгортання інфляційних процесів за сценарієм 2005 року”.

“Навіть за оцінками Секретаріату Президента України вартість цих ініціатив на 2008 рік становить понад 41 млрд. грн., тобто більше 5% ВВП або 16,5% обсягу зведеного бюджету, а за розрахунками Міністерства фінансів реальна потреба у додаткових видатках є ще більшою. При цьому єдиним додатковим джерелом фінансування, за пропозиціями Секретаріату Президента України, є штучне завищення номінального ВВП на 2008 рік. Завищення, винятково, за рахунок волюнтаристського підвищення дефлятора ВВП, тобто збільшення інфляції на 6,8 відсоткових пункти понад урядовий прогноз, на що Кабінет Міністрів України, який відповідає за стабільний соціально-економічний розвиток держави, не може погодитися”, - йдеться в заяві прес-служби Кабміну.

Як відомо, згідно з указом президента "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року «Про основні напрями фінансового забезпечення заходів щодо підвищення життєвого рівня населення у 2008 році», Кабінет міністрів має передбачити в державному бюджеті на 2008 рік соціальні ініціативи президента України Віктора Ющенка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: