Уряд дозволив перебудовувати квартири без дозволу

Уряд видав постанову, де перерахував всі будівельні роботи, які можна здійснювати без дозволу. Серед них - котельні установки.

Кабмін перерахував будівельні роботи, на здійснення яких не потрібен дозвіл.

Про це сказано в постанові Кабміну №1104 від 30 вересня.

Так, не потрібний дозвіл на об’єкти виробничого призначення. Зокрема на технічне переоснащення одиниць та вузлів технологічного устаткування, систем управління та автоматизації, які застаріли та у яких вичерпано технічний ресурс, що розташовані в існуючих цехах, приміщеннях, без перепрофілювання, капітального ремонту, реконструкції об’єктів та підприємств у цілому.

Не потрібний дозвіл на улаштування автономних котельних установок (дахових, вбудованих, прибудованих та окремо розташованих) загальною потужністю до 200 кВт, їх інженерне забезпечення та ремонт; систем пожежної сигналізації та оповіщення під час виникнення пожежі, установок пожежегасіння, автоматичних установок контролю за вибухонебезпечними концентраціями газу в повітрі, охоронних систем та їх диспетчеризація, систем внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання.

На об'єктах інженерної інфраструктури, благоустрою й тимчасового призначення не потрібен дозвіл при проведенні будробіт із встановлення обладнання й різних ліній зв'язку, реконструкція (розширення, технічне переоснащення й модернізація) телекомунікаційних мереж, капремонт (реконструкція й переоснащення) інженерних мереж, знос і демонтаж (здійснюється у відповідності законодавству) будинків і споруд для нового будівництва.

Також не потрібно дозвіл при проведенні робіт на таких об'єктах на зведення тимчасових споруд без заливання фундаменту, пристрій малих архітектурних форм, дитячих майданчиків, майданчиків для відпочинку тощо.

Не потрібен дозвіл при здійсненні робіт з капремонту автодоріг загального користування 4-5 категорій, вулиць і доріг місцевого користування в межах населених пунктів, розміщення на дорогах споруд для обслуговування учасників дорожнього руху, модернізація й капремонт залізниць і залізничних пасажирських платформ і постів на переїздах площею до 30 кв. м.

Також на об'єктах дорожнього комплексу не потрібен дозвіл на будівництво лісогосподарських автодоріг, облаштованість автомобільних газозаправних пунктів технологічним обладнанням без облаштування фундаментів.

Нагадаємо, у жовтні 2007 уряд виступив з ініціативою впорядкувати дозвільні процедури в будівництві й для створення сприятливих умов для закордонних інвесторів і будівельних компаній.

У той же час в Україні досі будують за радянськими нормами. Користуючись прогалинами в яких будівельники зводять висотки на небезпечних відстанях від будинків-старожилів.

Читайте також:

Будівництво в Україні може відновитися через 2 роки

Київ заборонив будівництво на вулиці Березняківській

Будівництво в Києві руйнує оселі

Незаконне будівництво зростає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: