Кабмін повернув до держскарбниці "кіотські гроші"

Уряд заявив про відновлення на рахунках грошей, що були наданні Японією за Кіотським протоколом.

Кабінет міністрів усунув порушення, допущені у використанні коштів, отриманих за Кіотським протоколом, і відновив їх на рахунках. Про це йдеться в заяві українського уряду, оприлюдненій на сайті відомства.

"Наша держава цілком поділяє мету конвенції: досягнення "стабілізації концентрації парникових газів в атмосфері на такому рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему", - йдеться у повідомленні.

Кабмін констатує, що кошти в сумі 319,9 млн євро були отримані Україною протягом квітня - грудня 2009 р. і зараховані на спеціальні рахунки Державного казначейства України, відкриті в публічному акціонерному товаристві "Державний експортно-імпортний банк України".

"На жаль, попередній уряд використав ці кошти всупереч міжнародним зобов'язанням і положенням національного законодавства України. Частина коштів була використана для розміщення на депозитних рахунках у публічному акціонерному товаристві "Державний експортно-імпортний банк України", а інша частина - обміняна на гривню, та переведена на Єдиний казначейський рахунок", - зазначається в повідомленні уряду.

З Єдиного казначейського рахунку кошти використовувались для фінансування поточних потреб уряду, що абсолютно не відповідає цільовому призначенню, визначеному ст. 3, ст. 17 Кіотського протоколу та п. 45 ст. 34 закону України "Про державний бюджет України на 2009 р.". Зокрема, було профінансовано витрати низки державних органів щодо їх матеріально-технічного забезпечення.

Крім того, під час придбання гривні за рахунок коштів, отриманих в межах Кіотського протоколу, було сплачено майже 1 млн грн (близько 100 тис. євро) комісійних платежів, не передбачених ніякими нормативними актами, і це становить прямий збиток для держави.

На момент передачі влади чинному сьогодні Уряду витрачені кошти повернуті не були.

Станом на 11 березня 2010 р. на Єдиному казначейському рахунку Державного казначейства України знаходились кошти в сумі 1,2 млрд грн. Еквівалент ще 0,6 млрд грн знаходився в іноземній валюті на валютних рахунках Державного казначейства України.

Таким чином, загальна сума коштів, які були наявні, склала еквівалент лише 1,8 млрд грн.

В той же час, тільки кошти, отримані від продажу квот відповідно до положень Кіотського протоколу, мали складати еквівалент не менше 3,2 млрд грн.

Нецільове витрачання коштів, отриманих відповідно до положень Кіотського протоколу, поставило Україну під загрозу застосування до нашої держави фінансових санкцій та втрати репутації надійного партнера в очах світової спільноти.
Чинний Кабінет міністрів України "зробив усе можливе для відновлення на рахунках уряду коштів, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів".

Завдяки вжитим заходам, станом на 20 травня еквівалент коштів у Державному казначействі України склав 5,2 млрд грн, що підтверджено висновком аудиторської компанії BDО.

"Ці кошти зараз асигновані на виконання природоохоронних програм, що відповідають цілям, визначним Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та Кіотському протоколу.

Головним розпорядником цих коштів визначено Національне агентство екологічних інвестицій України, яке уповноважене реалізувати державну програму "Державна підтримка заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів (збільшення абсорбції) парникових газів, розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату", -йдеться у повідомленні уряду.

Читайте також:

Україна не скоротить викиди парникових газів

Тимошенко допитували через гроші Кіотського протоколу

Японія просить Україну відзвітувати про "кіотські гроші"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: