Кабмін повернув підвищені військові пенсії часів СРСР

Уряд видав постанову про відновлення щомісячних надбавок до пенсій військовим, які служили на особливих об'єктах.

Кабінет міністрів відновив щомісячні надбавки до пенсій військовослужбовців за особливі умови військової служби, які передбачалися законодавством колишнього CРСР.

Постанова торкнеться двох тисяч людей, а на її реалізацію щорічно знадобиться виділяти з бюджету 13,5 мільйонів гривень.

Надбавки отримуватимуть особи, які обслуговували ядерну зброю, служили в складі бригад ремонтно-технічних баз, екіпажів атомних підводних човнів, на територіях військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання з його використанням, а також у військових частинах, які обслуговували космодром "Байконур".

Надбавки будуть включені до грошового забезпечення колишніх військовослужбовців, якщо вони отримували їх на момент звільнення у запас.

Як зазначив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага, з 1 січня 2008 року пенсія нараховувалася без урахування цих надбавок, оскільки в збройних силах зараз не передбачені відповідні посади.

У комітеті Верховної ради з питань національної безпеки і оборони готові забезпечити виконання даної постанови.

"Вона спрямована на поліпшення якості життя та відновлення соціальної справедливості, тому при розгляді бюджету на 2010 рік ми будемо наполягати на виділенні необхідних коштів", - заявив член комітету, народний депутат Анатолій Кінах (Партія регіонів).

На думку експертів, бюджетних витрат уряд спробує за рахунок підвищення пенсійного віку військових. Кабінет міністрів вже підготував законопроект "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших осіб".

Згідно з документом, чоловік-військовослужбовець отримує право вийти на пенсію після досягнення 55 років, жінка - 50 років, якщо в день звільнення зі служби вони мають вислугу 20 років і більше. Зараз військовослужбовці можуть вийти на пенсію після 20 років вислуги, незалежно від віку.

Читайте також:

Уряд збільшить пенсійний вік для військових

Кабмін не буде скорочувати пенсії на 50%

Діра в Пенсійному фонді досягла 30 млрд гривень

Уряд підвищив трудові пенсії на 1%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: