Кабмін профінансує вибори

Дострокові вибори Верховної ради обійдуться держбюджету в 73 мільйони доларів (365 мільйонів гривень).

Кабінет міністрів схвалив внесення змін до закону про Державний бюджет на 2007 р. в частині фінансування дострокових парламентських виборів. 

Фінансування виборів здійснюватиметься за рахунок залишків на єдиному казначейському рахунку за підсумками 2006 р. Збільшення дефіциту Держбюджету-2007 за рахунок фінансування дострокових парламентських виборів не буде, - відзначив міністр. 

Відзначимо, що раніше уряд пропонував збільшити дефіцит бюджету за рахунок витрат, направлених на проведення позачергових виборів. З такою ініціативою виступив перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров. Проте, представники опозиції висловилися проти такого варіанту. 

Анатолій Кінах
Архів
Міністр економіки впевнений, що в Україні не буде бюджетного дефіциту (Фото: Укрінформ)

За наслідками роботи робочої групи по підготовці до виборів було ухвалено рішення про одночасне внесення змін в закон про Держбюджет 2007 р. щодо забезпечення фінансування проведення дострокових парламентських виборів і підвищення соціальних виплат.

Напередодні ВР прийняла низку законів про внесення змін до держбюджету, а президент їх підписав.

Зокрема, підписані Віктором Ющенком зміни в Держбюджет-2007 затверджують підвищення з 1 червня заробітної платні для працівників бюджетних учбових закладів, охорони здоров'я і культури. Також скріплені президентським підписом законопроекти торкаються бюджетних витрат на будівництво автомобільних доріг і списання позик, які надавалися організаціям інвалідів. 


Нагадаємо також, що робоча група ухвалила рішення про те, що закупівлі для Центральної виборчої комісії з метою проведення позачергових виборів проводитимуться в особливому режимі. Для цього будуть внесені зміни у відповідну частину закону про вибори народних депутатів, повідомляв заступник глави Секретаріату Президента, член робочої групи Іван Васюник.

Внесення змін необхідне ЦВК для швидкого проведення тендерів на закупівлю устаткування і інструментів, необхідних для виборчого процесу.

За підрахунками Центрвиборчкому України, дострокові вибори обійдуться державі в 340 млн. грн. Раніше висувалася пропозиція покрити ці витрати за рахунок резервного фонду держбюджету. Проте, за словами міністра фінансів, цей фонд складає 320 млн. грн., і його не вистачить на фінансування підготовки і проведення голосування.

Відзначимо, що за експертними даними, вибори-2006 у Верховну Раду стали одними з найдорожчих в східноєвропейських країнах і обійшлися в 631 млн. 234 тис. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: