Кабмін пропонує новий збір на імпорт замість надбавки у 13%

Перелік товарів, розмір збору та порядок його стягнення встановлює Кабмін.

Кабінет міністрів пропонує замість 13% митної надбавки на імпорт запровадити тимчасовий додатковий імпортний збір.

Відповідний урядовий законопроект зареєстровано у парламенті.

Додатковий імпортний збір пропонується встановлювати тимчасово Кабінетом міністрів за погодженням з Нацбанком.

Метою запровадження збору є "регулювання платіжного балансу у випадку досягнення ним критичного стану, зокрема, загрози значного скорочення золотовалютних резервів або необхідності досягнення задовільного темпу їх збільшення".

Перелік імпортних товарів, до яких застосовується додатковий імпортний збір, порядок стягнення збору, його розмір у процентах до митної вартості товару, а також графік поступового зменшення та скасування встановлюються Кабміном.

Рішення про встановлення додаткового імпортного збору набирає чинності не раніше ніж на 30 календарний день після його офіційного опублікування, зазначається у законопроекті.

Нарахування додаткового імпортного збору пропонується здійснювати незалежно від нарахування інших податків і зборів та країни походження товару.

Сума додаткового імпортного збору не входить до бази оподаткування митом, акцизним збором та податком на додану вартість. Надходження від сплати додаткового імпортного збору спрямовуються в повному обсязі до Стабілізаційного фонду.

Після встановлення додаткового імпортного збору Кабінет міністрів невідкладно інформує відповідні органи СОТ та проводить з ними необхідні консультації, за результатами яких може прийняти рішення про дострокове скасування збору.

Додатковий імпортний збір встановлюється на строк, необхідний для регулювання платіжного балансу, що не може перевищувати 12 місяців.

Нагадаємо, наприкінці лютого президент підписав закон про запровадження тимчасового додаткового мита у розмірі 13% на імпортні товари. Пізніше мито було скасовано для всіх імпортних товарів, окрім холодильників та авто.

Читайте також:

Балогу турбує, чи законно митниця знизила надбавку на імпорт

Уряд знизив ціни на імпортні товари

Українці стали купувати більше машин

Імпортні товари подорожчають на 13%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: