Кабмін спрощує приватизацію присадибних ділянок

Немає акту на землю - її не можна ані передати у спадок дітям, ані продати разом з будинком.

Земля - селянам, ганьба - чиновникам. Тим, що гальмують приватизацію присадибних ділянок. Юлія Тимошенко пригрозила відставкою посадовцям, які не виконуватимуть постанову Кабміну про спрощену видачу земельних актів для селян. Мало хто знає, що право на землю біля хати можна отримати абсолютно безкоштовно і не бігаючи по інстанціях.

Сільський базар - на Київщині. Овочі та фрукти з власного городу - заробіток селян. От тільки земля, на якій вони їх вирощують десятиліттями - юридично селянам не належить.

Таких по усій країні - більше 6-ти мільйонів. Немає акту на землю - її не можна ані передати у спадок дітям, ані продати разом з будинком.

Землю на контроль - узяла прем'єр Тимошенко. Чиновників, які мають стосунок до приватизації присадибних ділянок, зібрала на нараду у Києві. Усіх разом так багато, що для зборів винайняли Жовтневий палац. Тимошенко дохідливо пояснила, чого від них чекає.

"Я хочу, щоб ми системно почали нищити земельну мафію. Газова мафія сьогодні вже уже на пенсії. Так само нам казали, що ми не можемо впоратися з гральним бізнесом. Впоралися? Впоралися", - запевняє себе і присутніх у залі Тимошенко. І пообіцяла, що без мафії для селян усе буде швидко й безкоштовно.

Селянам не треба збирати кільканадцять довідок від різних структур, і платити за кожну. Потрібно лише принести до місцевого органу влади 4 документи: паспорт, ідентифікаційний код, дозвіл сільради на замлю чи інший підтверджуючий документ.

Усі бюрократичні оформлення лягають на управління земельних ресурсів. Їм треба замовляти експертизи, спілкуватися з земельними кадастрами та іншими структурами. Селянину - лише забрати готовий акт на землю - через 30 днів.

Працівники землевпорядних організацій скаржаться: щоб упоратися з такою масою роботи, потрібна оргтехніка, машини, люди та гроші.

Своїми власними силами справитися не можуть. Держкоземом визначена калькуляція. Адже нам доведеться орендувати приміщення, обладнання.

Тимошенко обіцяє фінансувати отримання земельних актів до нового року. За саботаж –прем'єр пригрозила посадовцям відставкою. Збирати скарги і пропозиції від селян вона планує через іще одну урядову гарячу лінію. Це стоканальний безкоштовний телефон. Куди може подзвонити кожен.

Читайте також:

Рада дозволила відбирати в людей приватні земельні ділянки

Експерт: приватизація у глухому куті

Продаються глибоководні ділянки

 

ВідеоЗемля - селянам, ганьба - чиновникам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: