Кабмін створив комісію, яка перевірятиме знання української мови

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Комісія перевірятиме рівень володіння державною мовою для набуття громадянства.

Кабінет міністрів створив національну мовну комісію.

Про це повідомили у пресслужбі уряду.

"6 листопада Кабінет міністрів України на своєму засіданні створив Національну комісію зі стандартів державної мови", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, також комісія перевірятиме рівень володіння державною мовою для набуття громадянства України чи зайняття визначених законом посад. 

"Кабінет міністрів України також розпочав формування стратегії у сфері культури і мистецтва, якому передуватиме проведення соціологічного дослідження для забезпечення доступу громадян до споживання культурних послуг, доступу до мистецтва", - додали у відомстві.

Нагадаємо, у квітні парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Зеленський пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції