Кабмін ухвалив ключові рішення щодо медичної реформи на найближче десятиліття

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найближчі суттєві зміни очікуються через чотири місяці.

Під час засідання 27 листопада Кабінет міністрів ухвалив низку ключових рішень, що передбачають трансформацію системи охорони здоров’я на найближчі роки, а деякі програми стосуються й десятиріччя.

Про це у Facebook повідомила міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

Рішення щодо подовження медичної реформи дозволяють:

  • Сформувати типові договори між Національною службою здоров'я України та закладами охорони здоров’я, які будуть мати пакети медичних послуг для людей та вимоги для медичних закладів, які вони повинні виконати, щоб отримувати кошти з національного бюджету: фахівці, обладнання, кількість пацієнтів, які вони обслуговують тощо.
  • Продовжити фінансування з держбюджету медичних послуг для надання первинної медичної допомоги; відшкодування вартості лікарських засобів згідно з Порядком реімбурсації лікарських засобів та продовження пілотного проекту в Полтавські області з фінансуванням з держбюджету вторинної медичної допомоги - до 1 квітня 2020 року.
  • Запустити від 1 квітня реформу фінансування охорони здоров’я. Запровадити принцип "гроші ходять за пацієнтом" через різні фінансові механізми: глобальний бюджет, плата за послугу, оплата за пролікований випадок, капітаційна ставка. Ці інструменти дозволять більш ефективно витрачати фінансові ресурси для надання медичної допомоги кожному пацієнту.

Ухвалені чотири ключові стратегії з громадського здоров’я:

1) Державна стратегія до 2030 року з протидії ВІЛ/СНІД, туберкульозу та вірусним гепатитам.

2) Стратегія розвитку імунопрофілактики до 2022 року, головне завдання якої – досягти імунізації 95% населення.

3) Стратегія розвитку протитуберкульозної служби, яка по суті реформує її: збільшення кількості амбулаторного лікування туберкульозу, коли люди лікуються там, де їм зручно; зменшення тривалості перебування хворих на туберкульоз у стаціонарах; зменшення рівня повторного зараження туберкульозом у лікарнях; застосування інноваційних методів діагностики та лікування.

4) Стратегія розвитку та забезпечення біологічної безпеки до 2025 року, направлена на створення єдиної системи біобезпеки та біологічного захисту населення за принципом "Єдине здоров’я". Будуть створені та утримуватимуться в постійній готовності спеціалізовані мобільні формування для реагування на біологічні загрози, які захищатимуть українців від впливу біологічно патогенних агентів.

Раніше міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька розповіла деталі продовження медичної реформи.

Відео Зоряна Скалецька розповіла про бюджет та реформи медицини, групи інвалідності, оптимізацію лікарень

Що стане з реформою медицини, на що вистачить бюджету та чи скасують групи інвалідності? На запитання глядачів відповіла міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.  

Зоряна Скалецька розповіла про бюджет та реформи медицини, групи інвалідності, оптимізацію лікарень

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції