Кабмін уріже кордони Чорнобильської зони

Грошей на виплату пільг для чорнобильців у бюджеті закладено вдесятеро менше, ніж це необхідно.

Кабінет міністрів виступає за скорочення списку населених пунктів, що постраждали від радіоактивного забруднення під час аварії на Чорнобильській АЕС. Про це йшлося під час парламентських слухань про наслідки Чорнобильської катастрофи.

Це підтвердив міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра: "Результати паспортизації засвідчили, що на цей час 332 населенні пункти, віднесені до зон радіоактивного забруднення, за радіологічними показниками можуть бути виведені з цього статусу". Це підтримує і місцева влада, адже області, де є радіоактивно забруднені міста й села, втрачають привабливий для інвестицій імідж.

Крім того, через кризу український уряд не зможе профінансувати збільшення кількості пільговиків, які отримують чорнобильські виплати. Якщо Верховна рада дасть добро на збільшення кількості чорнобильських пільговиків, Кабмін буде змушений додатково шукати 2 млрд гривень. За умов економічної кризи знайти їх нереально.

У Міністерстві праці та соцполітики додають, що грошей на виплату пільг для чорнобильців у бюджеті закладено вдесятеро менше, ніж це необхідно. Проблему поглиблює ще те, що в Україні з’явилося дуже багато "псевдочоронобильців", констатують чиновники.

Проти намірів уряду категорично виступають лише самі постраждалі від аварії на ЧАЕС. 25 квітня вони хочуть провести всеукраїнську акцію протесту, аби захистити свої права.

Читайте також:

Литвин лякає другим Чорнобилем

Західні вчені знайшли в Чорнобилі радіоактивних комах-потвор

Карпачова спростувала причетність своїх людей до браконьєрства у Чорнобильській зоні

Європейський банк виділив кошти на ЧАЕС

ВідеоТурчинов про наслідки аварії на ЧАЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: