Кабмін узаконив побори в вузах

Уряд прийняв кілька постанов, які вводять плату за послуги, що надаються студентам - від користування бібліотекою до плати за пропуски.

Кабмін прийняв кілька постанов, що стосуються освіти, серед яких - перелік платних послуг, які можуть надаватися у вузах.

У переліку є як ті, які вже дуже давно є платними (наприклад, ламінація, ксерокопіювання або отримання другої вищої освіти), так і нові ("пеня" за пропущені заняття і за послуги бібліотек в позаурочні години). Студенти кажуть: неофіційно в деяких вузах за це вже давно беруть гроші.

Керівництво вузів вважає, що платні послуги - вірне рішення. "Викладачеві за понаднормову роботу треба платити? Так", - упевнений ректор Тернопільського педуніверситету Володимир Кравець.

Студенти нововведеннями незадоволені, але відзначають, що "розкривати гаманець" звикли. "У нас пропуск заняття з неповажної причини - 28 гривень", - каже студентка Національного медуніверситету.

Згідно з постановою, платним стає також Зовнішнє незалежне оцінювання (тестування). "Природно, це стосується не всіх тестів, - пояснив заступник міністра освіти Ірина Зайцева. - Основні 3 предмети будуть безкоштовними, але якщо людина хоче здавати більше, або хоче поліпшити свій результат за минулий рік, вона повинна платити за це".

Платною стане і студентська (курсантська та ін) форма у вузах, де вона потрібна. Хоча, найчастіше, за неї курсанти платять і так.

"У нас тільки сироти отримують форму безкоштовно, - розповів перший проректор НАУ Максим Луцький. - Решта платять близько 1000 гривень за комплект".

У подальших планах Міносвіти - повернути вступні іспити у вузах, окрім тестування, а також позбавляти стипендії студентів за "трійку" в заліковці.

Нагадаємо також, що прем'єр-міністр Микола Азаров оголосив про необхідність регулярно проводити перевірки якості знань українців після закінчення навчання у вищих учбових закладах.

"Необхідно провести оцінку якості одержаних випускниками знань. Такі перевірки необхідно проводити як на останніх курсах (навчання), так і через 3, 5 і більше років після закінчення вузів", - сказав Азаров.

Читайте також:

Азаров влаштує українцям іспити через 5 років після закінчення вузу

Янукович заявив, що в Україні занадто багато вузів – треба їх скоротити

Герман незадоволена тим, як Табачник провів вступну кампанію

В Україні стало на три національних виші більше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: