Кабмін виділив 4 млн гривень на пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні

До вересня 2012 року Україна має збудувати пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні, дозвіл на який американська влада надала ще 7 років тому.

Кабмін має намір виділити 4 млн гривень на відкриття у Вашингтоні пам'ятника жертвам Голодомору 1932-33 років.

Відповідну постанову про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо підтримки зв'язків з українцями, що проживають за кордоном, уряд затвердив 22 червня.

Згідно з документом, у першу чергу кошти будуть спрямовані на оплату виготовлення бланків посвідчення закордонного українця та встановлення пам'ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні.

Ще в жовтні 2006 року Конгрес США дозволив українському уряду "спорудити меморіал для вшанування пам'яті жертв голоду 1932-1933 років на федеральній землі Округу Колумбія".

Згідно із американським законодавством, Україна має збудувати пам'ятник до вересня 2012 року – впродовж семи років з дати набуття чинності згаданого закону.

У 2009 році Міністерство культури і туризму України провело бліц-конкурс, на якому було представлено 51 ескізний проект пам'ятника. Мінкультури визначило 5 найкращих проектів, які передали для остаточного визначення переможця американській стороні.

Читайте також:

У Києві затопило Меморіал пам'яті жертв Голодомору

Янукович похвалив діаспору за відстоювання Голодомору

У Києві встановлять пам'ятник гетьману Пилипу Орлику

У Львові збираються встановити 33-метрову статую Ісуса Христа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: