Кабмін відремонтують за 19 мільйонів гривень

Скромний, як заявляють в уряді, капітальний ремонт будівлі Кабміну обійдеться майже по 15 тис. грн на квадратний метр. Експерти кажуть, що можна було це зробити у 5 разів дешевше.

У будівлі Кабміну на вул. Грушевського після травневих свят розпочнеться невеликий, але капітальний ремонт, який триватиме до кінця липня і обійдеться в 18,5 млн грн.

За словами прес-секретаря прем'єра Віталія Лук'яненка, на місці нинішнього малого залу засідань уряду на 7 поверсі і прес-центру, що примикає до нього, будівельники створять новий зал засідань Кабміну (427 кв. м), в якому буде більше місця для преси, - пише Сегодня.

А на 6 поверсі під ним зроблять новий прес-центр з мультимедійними місцями для журналістів. "Підключимо Інтернет, можна буде обробити відео- і аудіофайли, це підвищить оперативність подання новин", — розповів Лук'яненко.

Поки триватиме ремонт, уряд засідатиме у великому залі, а прес-конференції перенесуть в конференц-зал у протилежному крилі будівлі на 8 поверсі. "Кабінети прем'єра і членів уряду ремонтувати не будуть", — підкреслив Лук'яненко.

Якщо поділити суму, заплановану на ремонт, на квадратуру приміщення, то з урахуванням розробки проектно-конструкторської документації виходить майже по 15 тис. грн на квадратний метр.

На думку незалежного експерта Зої Федорової, якщо йдеться тільки про капітальний ремонт, то це дуже велика сума, приблизно в 5—6 разів вища, ніж середні будівельні розцінки: "Зазвичай фірми вкладаються в 2,5—3 тис. грн за кв. м з урахуванням демонтажу конструкцій, вивозу сміття і заміни комунікацій. Ця вартість може бути обґрунтована, тільки якщо в неї входить не тільки ремонт, а й закупівля і монтаж якогось устаткування, меблів, оргтехніки, її наладка".

Нагадаємо, наприкінці січня уряд Миколи Азарова виділив 21,75 млн гривень на каптіальний ремонт Будинку уряду. Наразі уряд вирішив зекономити.

Читайте також:

Кабмін відремонтує мерседеси на 2 мільйони гривень

На ремонт "Феофанії" витратять 17 мільйонів

Депутати бояться, що через нестачу грошей на них впаде купол Ради

Мін’юст замовив ремонт приміщень на 3 мільйони гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: